ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اقدام جالب پلیس میشیگان برای باز کردن تلفن همراه قربانی با کمک پرینت سه بعدی

+

این روزها دنیای تکنولوژی در هر حوزه‌ای وارد شده است و تأثیر به سزایی در افزایش کیفیت عملکرد آنها داشته است یکی از این تکنولوژی‌ها پرینترهای سه بعدی است که روز به روز در حال پیشرفت است و هر از گاهی خبرهای جدیدی از آن به گوش می‌رسد.

اخیراً در گزارشی اعلام شده است که پلیس میشیگان در اقدامی از پرینتر سه بعدی استفاده کرده است که در نوع خود بسیار جالب است، پلیس میشیگان در پرونده قتلی که اخیراً در دست داشته است از پرینت سه بعدی انگشت قربانی استفاده کرده است تا بتواند قفل تلفن همراه آن را باز کند. وب‌سایت Fusion ادعا می‌کند که این کار به پیشنهاد یکی از اساتید دانشگاه ایالتی میشیگان صورت گرفته است تا بتوان با قطعات پرینت شده از انگشتان وی تلفن همراه آن را باز کرد.

print-3d-printed-fingerprints-biometrics

طبق گزارش در حال حاضر پلیس میشیگان نمونه‌ای از اطلاعات قربانی را که در زمان زنده بودن آن ثبت کرده است، به آزمایشگاه تحویل داده است تا اقدامات لازم برای ایجاد نمونه پرینت شده صورت بگیرد. هنوز اطلاعات دقیقی از روند این اقدام در دست نیست اما هنوز آزمایش‌ها در حال انجام است، آزمایشگاه اعلام کرده است که در حال ساخت نمونه پرینت شده از ۱۰ انگشت قربانی است که هر کدام با پوششی از لایه نازک ذرات فلزی ساخته خواهند شد تا اسکنر آن را بتواند تشخیص دهد.

پلیس میشیگان معتقد است که سر نخ اصلی در داخل تلفن همراه مقتول قرار دارد، هنوز مشخص نیست که چه قربانی از چه تلفن همراهی استفاده می‌کرده است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.