ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

شکایت کوالکام از میزو بر روی میز دادگاه قرار گرفت

+

همان‌طور که می دانید شرکت کوالکام یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کنند چیپ و دارای چند پتنت مهم ارتباطی ۳G و ۴G است، حال این شرکت شکایتی را برای نقض دارایی‌های معنوی خود از سوی کمپانی آمریکایی میزو در دادگاه پکن تنظیم کرده است.

کمپانی کوالکام در حال حاضر در حال محافظت از انحصاری بودن پتنت های خود در کشور چین، بزرگ‌ترین بازار تلفن همراه در جهان است. سال گذشته مقامات چینی کمپانی کوالکام را به دلیل برخی ادعاها در حوزه قوانین انحصاری ۱ میلیارد دلار جریمه کردند، پس از آن این شرکت توانسته است با برخی تولید کنندگان چینی همچون هواوی، لنوو و شیائومی بر سر پتنت توافق بکند اما به نظر می‌رسد کمپانی میزو بدون قرار داد در حال استفاده از پتنت های انحصاری کوالکام است. در این باره قائم مقام اجرایی آقای دان رسنبرگ کوالکام گفته است:

avatar.jpg.320x320px

کمپانی میزو بدون اجازه و قرار داد از پتنت های انحصاری کوالکام استفاده می‌کند، که این کار علاوه بر غیر قانونی بودن، ظلم در حق دیگر شرکت‌هایی است که به این قرارداد پایبند هستند و در نهایت این کار به بخش تلفن همراه و مصرف کنندگان آن ضرر خواهد رساند.

کوالکام ادعا می‌کند که بارها برای بستن قرار داد با میزو تلاش کرده سات اما میزو همکاری لازم را انجام نداده است و از طرفی مقامات میزو گفته‌اند که همیشه ارتباط نزدیک خود را در مورد پتنت ها با کوالکام داشته است.

با این حال باید صبر کرد تا دید نتیجه این دادگاه چه می‌شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.