ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

با تیم بی سرزمین در المپیک ۲۰۱۶ ریو آشنا شوید

۱

جنگ و کشتار حالا دیگر غیرطبیعی نیست. روزی نیست که رسانه‌ها خبر از مرگ عده‌ای بی‌گناه ندهند. سرزمین‌های زیادی به‌واسطه جاه‌طلبی قدرتمندان دچار هرج‌ومرج شده‌اند و انسان‌های بسیاری در سراسر این کره خاکی از خانه و دیار خود آواره شده‌اند. فرقی نمی‌کند کشاورز باشی یا صنعتگر، ورزشکار باشی یا هنرمند، وقتی جنگ به شهر هرکسی می‌رسد ناگزیر به فکر مهاجرت می‌افتد. حالا موضوع مهاجرت انسان‌ها و کشورهای بسیاری را تحت‌الشعاع قرار داده است. دراین‌بین ورزشکاران حرفه‌ای بسیاری نیز از سرزمین خود دورافتاده‌اند و حالا ورزشکارانی با چندین ملیت متفاوت در کنار هم زیر یک پرچم جمع شده‌اند تا با حمایت کمیته بین‌المللی المپیک تیمی با نام “تیم پناهنده‌ها” تشکیل دهند.

قرار است تیم پناهنده‌ها به‌عنوان دومین تیم پس از برزیل میزبان در مراسم افتتاحیه رژه بروند تا توجه جهانیان را به موضوع آوارگان جنگی جلب کنند. پرچم المپیک پیش پای آنها حرکت خواهد کرد و سرود المپیک به‌افتخار آن‌ها نواخته خواهد شد. این تیم مانند همه تیم‌ها با لباس متحدی که توسط کمیته بین‌المللی المپیک تدارک دیده‌شده است در رقابت‌ها شرکت خواهد کرد و درصورتی‌که هر یک از اعضای این تیم ده نفره بتوانند مدالی در مسابقات کسب کنند پرچم المپیک به‌افتخار آن‌ها به اهتزاز درخواهد آمد. از تمامی این نفرات تست دوپینگ به‌عمل‌آمده است و هزینه‌های حضور آن‌ها در المپیک توسط کمیته بین‌المللی المپیک تأمین شده است.

refugees team

همان‌طور که می‌بینید سودان جنوبی،‌ با پنج ورزشکار،‌ سوریه با دو ورزشکار، جمهوری دموکراتیک کنگو با دو ورزشکار و اتیوپی با یک ورزشکار، ترکیب تیم پناهنده‌ها را تشکیل می‌دهند. در این تیم شش نفر دونده، دو نفر شناگر، و دو نفر جودوکار، چهار زن و شش مرد هستند که هرکدامشان داستانی منحصربه‌فرد دارند. هرکدام از آن‌ها تلاش غیرقابل‌تصوری کرده‌اند تا خودشان را به سرزمینی برسانند که در آن جنگ نباشد و در وضعیتی باقی بمانند که بتوانند به المپیک امسال برسند. پنج مربی و پنج نفر همکار نیز قرار است به تیم پناهندگان کمک کنند.

این تیم می‌تواند مظهری برای زنده ماندن امید در بین پناه‌جویان سراسر جهان باشد

به‌وسیله تصاویر زیر می‌توانید با این تیم آشنا شوید.

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
عرفان
عضو
مایکروسافت
لومیا 830
7 ماه 24 روز قبل

خیلی حرکت خوبیه
مرگ بر آمریکا

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.