ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

فاز آزمایشی رجیستری تکمیل نشد/ شناسه دار کردن گوشی هزینه ندارد

+

در حالی‌که پیش از این گفته شده بود تا پایان مهرماه، اجرای فاز آزمایشی طرح رجیستری گوشی به پایان می‌رسد، معاون رگولاتوری تاکید کرد: این طرح همچنان در مرحله آزمایشی قرار دارد و تکمیل نشده است.

به گزارش ویاتک به نقل از خبرگزاری مهر، حسین فلاح جوشقانی شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی درمورد آخرین وضعیت اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی‌های موبایل (رجیستری)، اظهار داشت: طرح رجیستری را به گونه‌ای اجرایی می‌کنیم که برای مردم هزینه‌ای نداشته باشد و برای گوشی‌های موجود نیز مشکلی ایجاد نکند.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با بیان این‌که حدود ۲ ماه است که طرح آزمایشی را انجام دادیم ادامه داد: اما از آن‌جایی که در ابتدا ابعاد کار برای خود ما نیز مشخص نبود، حدود ۱۵ آزمایش باید انجام می‌دادیم که حدود ۱۲ آزمایش انجام شده و ۳ مورد از آزمایش‌های اساسی در اجرای این طرح باقی مانده است.

فلاح با اشاره به این‌که بخشی از این طرح را اپراتورها و شبکه‌ها پیشتیبانی نمی‌کنند، گفت: پیش‌بینی ما این بود که تا پایان مهرماه، طرح آزمایشی را تمام کنیم اما با توجه به بررسی‌هایی که انجام دادیم مطمئن شدیم که تا پایان مهر طرح آزمایشی تمام نمی‌شود.

وی با بیان این‌که وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت ارتباطات موظف شدند با هماهنگی هم این طرح را اجرایی کنند، ادامه داد: در بحث فنی مسئولیت با وزارت ارتباطات و در بحث عرضه به بازار و کنترل مبادی نیز با وزارت صنعت، و ستاد مبارزه با قاچاق کالا است.

فلاح جوشقانی درباره این‌که اجرای این طرح در کشور چقدر زمان می‌برد، افزود:‌ با توجه به ابعاد، گستردگی و مشخصاتی که در این طرح قابل اجرا است، هیچ کشوری در این ابعاد آن را اجرایی نکرده است و به همین دلیل نمی‌توان زمان دقیقی برای آن اعلام کرد.

وی با تاکید بر این‌که در پی این هستیم که این طرح به گونه‌ای اجرایی شود که برای مردم هزینه نداشته باشد و برای گوشی‌های موجود نیز مشکلی پیش نیاید، خاطر نشان کرد: بحث ما این است که از لحظه‌ای که این طرح عملیاتی می‌شود تمام گوشی‌هایی که دست مردم است و حتی گوشی‌هایی که در بازار موجود است در شبکه، به عنوان گوشی‌های مجاز شناخته شود و بعد از اجرای طرح تمام گوشی‌های جدید کنترل شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.