ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

گلکسی نوت 7های تعویض شده از مشکلات دیگری در بخش باتری رنج می‌برند

+

از قدیم گفته‌اند که مشکلات یا نمی‌آیند، یا همگی با هم بر سر آدم خراب می‌شوند؛ این حکایت این روزهای سامسونگ است. سامسونگ بر روی گلکسی نوت 7 مانور بسیاری داد زیرا این گوشی مدل بالغ گوشی‌های سامسونگ است. سامسونگ چندین سال است که گوشی‌های خود را بهبود می‌بخشد و رقابت سنگینی با اپل دارد. این دو شرکت امسال با چالش‌های مختلفی مواجه هستند: اپل جک 3.5 میلی‌متری هدفون را از روی گوشی‌های خود برداشته و منتظر است بارخورد کاربران را ببیند اما در آن سوی ماجرا سامسونگ شرایط به مراتب بدتری را تجربه می‌کند. اوایل ماه گذشته بود که سامسونگ گلکسی نوت 7 را به بازار عرضه کرد اما اندکی پس از عرضه گزارش‌های عجیبی از سوی کاربران منتشر شدند که به مشکلات باتری گلکسی نوت 7 اشاره می‌کردند. تعدادی از گوشی‌های گلکسی نوت 7 که فروخته شده بودند مشکل باتری داشتند و به هنگام شارژ شدن منفجر می‌شدند.

سامسونگ بلافاصله به این مشکل واکنش نشان داد و مسئولیت آن را تماماً پذیرفت و اعلام کرد که مشکل از سوی واحد کنترل کیفیت این شرکت بوده و گوشی‌ها را تعویض می‌کند. سامسونگ پس از دریافت گزارش‌های متعدد، استفاده از باتری‌های ساخته شده توسط SDI (کارخانه تولید باتری سامسونگ) را متوقف کرد و از کاربران خواست که گوشی معیوب خود را بازگردانند تا تعویض شوند. این شرکت برخی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را نیز برای گلکسی نوت 7 عرضه کرد تا کاربران بتوانند ببینند که آیا گوشی آن‌ها دچار مشکل شده است یا خیر. به تازگی عرضه نسخه‌های تعویض شده گلکسی نوت 7 آغاز شده است اما متاسفانه نگرانی‌های تازه‌ای در مورد باتری این گوشی به وجود آمده‌اند. YTN که یک کانال خبری در کره جنوبی است به تازگی گزارش داده که برخی از دارندگان گلکسی نوت 7 که گوشی خود را تعویض کرده‌اند، مشکلات جدیدی با باتری گوشی دارند. به عنوان مثال باتری گوشی‌های آنان خیلی زود خالی می‌شود و به هنگام شارژ کردن آن نیز مشکلاتی را تجربه می‌کنند. یکی از این کاربران گزارش داده که یک شب کامل گوشی خود را شارژ گذاشته اما باتری آن بیشتر از 10 درصد شارژ نشده است. شبکه YTN گوشی وی را مورد آزمایش قرار داد و در این آزمایش مشخص شد که باتری این گوشی ظرف مدت زمان 39 دقیقه، 26 درصد کاهش یافته است و این اصلاً طبیعی نیست.

با این روند، یک باتری که کامل شارژ شده تنها ظرف مدت زمان 2 ساعت و 30 دقیقه به طور کامل خالی می‌شود. به هر حال در این بازه زمانی فعلی، تنها گزارش‌هایی در خصوص خالی شدن شارژ باتری و مشکل شارژ شدن اعلام شده که همگی نیز در کره جنوبی هستند و گزارشی از دیگر نقاط جهان اعلام نشده است. این مشکل می‌تواند به فروش گلکسی نوت 7 آسیب برساند و باید سامسونگ هرچه زودتر برای رفع آن به طور اساسی اقدام کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.