ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اپل دو عدد آی‌فون ۶ اس پلاس منفجر شده را مورد بررسی قرار داد!

+

نوت ۷ سامسونگ تنهای گوشی هوشمندی نیست که مشکل آتش سوزی دارد، اخیرا تعدادی هم آی‌فون دچار چنین سانحه‌ای شده‌اند، که شامل آی‌فون ۷ پلاس، آی‌فون ۷ و یک جفت آی‌فون ۶ اس پلاس می‌شوند. حال اپل علت این سوانح را تحت بررسی قرار داده است.

آی‌فون ۶ اس پلاس آتش گرفته، متعلق به Yvette Estrada بوده است. او این‌گونه توضیح داده که: “ابتدا صدای جلزولز کردن شنیدم، بعد صدای شبیه ترقه شنیدم و در نهایت دیدم که آتش از صفحه نمایش گوشی به بیرون زبانه می‌کشد”. بعد از این واقعه، همسر خانم استرادا، سریعا گوشی آتش گرفته را برداشته و آن را به ظرفی پر از آب می‌اندازد تا آتش خاموش شود. از اظهارات بر می‌آید که این گوشی در کمد قرار داشته و هنگامی که دچار آتش سوزی شده، دو عدد پایه استند اپل واچ را هم که نزدیکی گوشی قرار داشته‌اند، سوزانده است.

از دیگر حوادث مشابهی که برای یک آی‌فون ۶ اس پلاس دیگر رخ داده و اکنون در دست بررسی توسط اپل است، اینگونه روایت شده که متعلق به یک دانش‌آموز به اسم Darin Hlavaty بوده است. گوشی وی در حالی که در جیب پشت شلوارش بوده و باتری آن تمام شده و گوشی خاموش بوده است و در حال شارژ هم نبوده، دچار آتش سوزی گشته است.

بدون شک اپل یک کنفرانس مطبوعاتی برای ارایه توضیحاتی در مورد آی‌فون های آتش گرفته برپا خواهد کرد. اما در حال حاضر اتفاقاتی افتاده‌اند که موجب ناراحتی هستند. قضیه این است که وقتی خانم استرادا موضوع آتش سوزی آی‌فون ۶ اس پلاس خود را با اپل در میان می‌گذارد، از سوی اپل یک شارژ اپل واچ، در ازای دو پایه استند شارژر آتش گرفته، و یک آی‌‌فون ۶ اس پلاس جدید، در ازای گوشی آتش گرفته خود دریافت می‌کند، همچنین اپل به استرادا می‌گوید که می‌تواند گوشی خود را با یک آی‌فون ۷ تعویض کند، به شرطی که بهای مابه تفاوت قیمت آی‌فون ۷ را پرداخت کند!. خب این اصلا حرکت هوشمندانه ای نبوده است، چراکه اپل بدون شک باید خیلی نرم‌تر و بهتر، با کسی که ممکن بوده به خاطر یکی از تولیدات این کمپانی دچار سانحه شده یا حتی بمیرد، برخورد کند. در غیر این صورت اگر برای مثال خانم استرادا اقدام به شکایت از اپل و درخواست خسارت کند، اپل بهای بسیار سنگین‌تری از مابه تفاوت قیمت یک آی‌فون ۶ اس پلاس با یک آی‌فون ۷ را باید به وی بپردازد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.