ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

محققان امنیتی ویژگی Activation Lock را در آی‌اواس ۱۰٫۱٫۱ دور زدند!

+

Activation Lock یکی از ویژگی‌های امنیتی سیستم‌عامل آی‌اواس است و همگان امیدوارند که هیچ‌گاه از این قابلیت استفاده نکنند. این ویژگی امنیتی برای نخستین‌بار به همراه آی‌اواس ۷ عرضه شد و به کاربران اجازه می‌دهد که دزدیده شدن و یا گم شدن گوشی، آن را از راه دور قفل کنند. بنابراین اگر کسی بخواهد که از گوشی شما استفاده کند، باید ابتدا به شبکه وای‌فای وصل شود و سپس اپل آی‌دی شما را به همراه رمز آن وارد کند تا گوشی باز شود، در غیر این صورت نمی‌تواند از گوشی استفاده کند.

در ماه اکتبر بود که هیمَنث جوزف، که یک محقق امنیتی است توانست با وارد کردن رشته‌ای طولانی از کارکترهای در هم ریخته به هنگام پیکربندی وای‌فای، کاری کند که آی‌اواس بر روی آی‌پد فریز شود و سپس با باز کردن و بستن اسمارت کاور آی‌پد، جوزف توانست که به صفحه  Homeآی‌اواس دسترسی یابد. این مشکل امنیتی با عرضه آی‌اواس ۱۰٫۱٫۱ توسط اپل برطرف شد اما حالا یک محقق امنیتی دیگر توانسته مجدداً این قابلیت را دور بزند! بنجامین کانز مِژری که یک محقق امنیتی برجسته است توانسته با تغییر اندک روش قبلی باز هم از این مانع امنیتی عبور کند و باز هم به صفحه Home سیستم‌عامل دسترسی یابد.

این اکسپلویت امنیتی به بنجامین تنها اجازه می‌دهد که صفحه Home را مشاهده کند اما وی می‌گوید هر زمان که بخواهد می‌تواند باز هم تغییراتی را ایجاد کند تا به دیگر پنجره‌ها نیز دسترسی یابد. به هر حال باز هم این قابلیت توسط یک محقق امنیتی فریب خورده و باید دوباره توسط اپل این مشکل برطرف شود. اما این را در نظر داشته باشید که هنوز هم می‌توان به این قابلیت اطمینان کرد زیرا در مواقع ضروری به کار می‌آید و هر کسی نمی‌تواند از آن عبور کند. ما نیز امیدواریم که هیچ‌گاه از این قابلیت استفاده نکنید.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا تا به حال از این قابلیت استفاده کرده‌اید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.