ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

RESECTR؛ یک دستگاه کاملاً مکانیکی جدید برای برداشتن بافت

+

Distal Access یک کمپانی تولد کننده ابزارهای پزشکی است که به تازگی ابزار تمام مکانیکی برداشت بافت جدیدی را ارائه کرده است که به تازگی و برای اولین بار برای برداشت پولیپ رحم از آن استفاده شده است. RESECTR یک دستگاه کاملاً مکانیکی است که به هیچ ژنراتور خارجی یا تجهیزات دیگری برای انجام عملکرد خود نیاز ندارد.

این ابزار به وسیله جراح و از طریق ماسه‌ای که دسته آن قرار دارد نیرو می‌گیرد و با چرخش تیغهای که در نوک آن قرار دارد، بافت مورد نظر را قطع می‌کند. ظاهراً این دستگاه مکانیکی در مقایسه با دستگاه‌هایی که از الکتریسیته نیرو می‌گیرند کنترل بیشتری را برای جراح فراهم می‌کند. با استفاده از RESECTR جراح به طور همزمان هم می‌تواند موضع مورد نظر را ببیند و هم می‌تواند به عمل جراحی در بافت هدف مورد نظر بپردازد.

دکتر کیت آیزاکسون در بیمارستان نیوتن ولسلی نخستین شخصی است که از این ابزار استفاده کرده است و در این‌چنین اظهار نظر کرده است که:

Isaacson-Keith-quotation

ما به ابزارهای پزشکی امن، دقیق و موثری برای انجام عمل برداشتن پولیپ رحمی نیاز داریم. RESECTR یک ابزار جراحی با کارکرد ساده است که به من اجازه می‌دهد تا به طور موثری پولی مورد نظر را هدف قرار داده و حذف کنم. این ابزار مزیتی برای بیماران به حساب می‌آید چرا که می‌توان با مشاهده مستقیم و در مدت زمانی بسیار کوتاه و بدون خطر خون‌ریزی یا سوراخ‌شدگی رحم به عمل جراحی پرداخت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.