ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پشتیبانی بازی رزیدنت اویل 7 از ویژگی Xbox Play Anywhere و رزولوشن 4K

+

فعلا مشخص نیست که اگر یک نسخه مخصوص رایانه از این بازی را خریداری کنیم، خواهیم توانست یک کپی دیجیتال از آن را هم در اکس‌باکس خود دریافت کنیم یا خیر، ولی تقریبا روشن است که این بازی از ویژگی Xbox Play Anywhere پشتیبانی می‌کند. در ادامه توضیح خواهیم داد.

ویژگی Xbox Play Anywhere قابلیتی است که به گیمرهای دسکتاپ و اکس‌باکس اجازه می‌دهد، بتوانند Save بازی‌هایی که انجام می‌دهند را بین رایانه و اکس‌باکس خود، از طریق اکانت وان درایو که وابسته به اکانت اصلی مایکروسافت کاربر است، همگام سازی کنند. خیلی ساده‌تر بخواهیم توضیح دهیم، بازی‌هایی که این ویژگی را دارند، به کاربر اجازه می‌دهند که در رایانه خود این بازی را انجام دهند، و بعد در اکس‌باکس خود، ادامه بازی را از همان‌جایی که در رایانه رها کرده بودند، ادامه دهند.

موضوع دیگر این است که بازی رزیدنت اویل 7 قرار است در بستر رایانه‌ها، از رزولوشن 4K هم پشتیبانی کند، این یک خبر بسیار خوشحال کننده برای پی‌سی گیمرهایی است که از ابر سخت‌افزارهای سال 2016 و 2017 استفاده می‌کنند و خواهند کرد. در مورد پشتیبانی از ویژگی Xbox Play Anywhere یا Cross-Saves هنوز تایید و تصدیقی از سوی کپکام یا مایکروسافت ارایه نشده است، اما خب بدیهی است وقتی قرار است این بازی از طریق استور ویندوز برای رایانه‌ها عرضه شود، و نسخه‌ای مخصوص هم برای اکس‌باکس داشته باشد، پشتیبانی از این ویژگی یکی از پیش پا افتاده‌ترین قابلیت‌های آن خواهد بود. احتمالا به زودی کمپانی ژاپنی و آمریکایی مقالات خود را به‌روز کرده و وجود این ویژگی را تصدیق خواهند کرد.

مورد دیگر هم در مورد ویژگی Xbox Play Anywhere وجود دارد، و آن هم این است که وقتی یک بازی از طریق استور نرم‌افزاری مایکروسافت برای دسکتاپ و اکس‌باکس ارایه می‌شود، کاربر با خرید یکی از نسخه‌های دسکتاپ یا اکس‌باکس، می‌تواند نسخه رایگانی از آن را نیز در اکس‌باکس یا رایانه خود داشته باشد. برای مثال اگر همین بازی رزیدنت اویل را برای اکس‌باکس خود به صورت دیجیتالی خریداری کنید، می‌توانید آن را از طریق استور ویندوز 10 دسکتاپ نیز به صورت رایگان دانلود و نصب کنید. ولی موضوع اینجاست که هنوز این مورد هم تایید و تصدیق نشده و باید منتظر روزهای آینده باشیم و ببینیم تکلیف چیست.

رزیدنت اویل 7، در 24 ژانویه سال 2017، یعنی کمتر از دو ماه دیگر عرضه خواهد شد. فارغ از همه ویژگی‌های وعده داده شده، امیدواریم این‌بار با یک بازی فوق‌العاده که در شان اسم رزیدنت اویل باشد روبه‌رو شویم و بتوانیم از نسخه 4 دل‌ کنده و به این نسخه دل‌ ببندیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.