ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

روش کم‌تهاجمی ترمیم بطن چپ تاییدیه اتحادیه اروپا را دریافت کرد

+

بیوورنیکس یک کمپانی در سان رامون کالیفرنیا است که برای سیستم Revivent TC خود که به ترمیم بطن چپ قلب بدون نیاز به عمل جراحی قلب کمک می‌کند، از اتحادیه اروپا تاییدیه گرفته است. این سیستم با حداقل تهاجمی که دارد می‌تواند گزینه مناسبی به جای عمل جراحی ترمیمی بطن با باز کردن قفسه سینه باشد که به طور رایج انجام می‌شود. این روش به ویژه گزینه مناسبی برای بیماران حساسی است که کاندیدهای مناسبی برای روش‌های تهاجمی‌تر نیستند.

حملات قلبی می‌توانند مقدار قابل توجهی از بافت میوکارد بطن چپ قلب را بکشند، آن را تضعیف کنند و اگر اتساعی رخ دهد سفتی دیواره بطن را افزایش دهند (بر اساس قانون لاپلاس). کاهش حجم بطن می‌تواند به آن اجازه دهد که به طور موثرتری فعالیت کند، اما بیماران مبتلا انفارکتوس میوکارد در صورتی که عمل جراحی قلب باز انجام دهند ممکن است که دوران سختی تجربه کنند.

سیستم Revivent TC شامل جای‌گذاری یک جفت گیره است که بطن چپ را فشرده می‌کنند. این عمل از طریق چند پورت در خارج بدن صورت می‌گیرد که به وسیله‌ آن‌ها این ابزار‌ها در کنار قلب قرار می‌گیرند و عملکرد خود را انجام می‌دهند. در ادامه ویدیویی را مشاهده می‌کنیم که در آن به نوضیح روش Revivent TC پرداخته می‌شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.