ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: حل مکعب روبیک در کمتر از یک ثانیه توسط یک ربات

+

مکعب روبیک یک پازل مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن “مکعب جادویی ” است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده است. 

cube

در سال‌های اخیر حل این مکعب به یکی از سرگرمی‌های علاقه‌مندان به بازی‌های فکری تبدیل شده است و در این میان هستند کسانی که نام خود را به دلیل سرعت عمل بالا در حل این مکعب در بسیاری از مسابقات بر سر زبان‌ها آورده‌اند، جالب است بدانید که مدتی است که این موضوع به انسان خلاصه نمی‌شود و هرازگاهی برخی از شرکت‌های فناوری ربات‌هایی را توسعه می‌دهند که می‌تواند این مکعب را در زمان بسیار کوتاهی و با استفاده از هوش مصنوعی حل کند. در همین راستا به‌تازگی یک شرکت تکنولوژی آلمانی با نام Infineon توانست رکورد جهان را جابه‌جا و این مکعب را در کسری از ثانیه و تنها در 0.637 ثانیه حل کند.

ربات روبیک

این شرکت آلمانی تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی و نیمه‌هادی‌ها است، که در تاریخ ۱ آوریل ۱۹۹۹ از شرکت زیمنس، جدا شد و به‌عنوان یک نهاد مستقل حقوقی ثبت گردید. حال با این رکوردی که از خود ثبت کرده است بعید به نظر می‌رسد تا مدت‌ها کسی بتواند با آن رقابت و رکورد را جا به جا کند. این ربات که با نام Sub1 شناخته می‌شود این هفته در روز 9 نوامبر توانست در نمایشگاه تجارت الکترونیک در مونیخ رکورد 0.637 را از آن خود کند و این در حالی است که پیش‌ازاین نسخه قبلی همین ربات با پردازنده متفاوت توانسته بود رکورد 0.887 را به نام خود ثبت کند.

در ادامه می‌توانید ویدیوی جالب این ثبت رکورد را تماشا کنید.

نظر شما در رابطه با این ویدیو چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.