ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آژانس فضایی روسیه از تعداد خدمه روسی حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌کاهد

+

به تازگی گزارش شده که آژانس فضایی روسیه، روس کاسموس، قصد دارد تعداد خدمه روسی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند را کاهش دهد. سرگئی کریکالف، کیهان‌نورد و رئیس برنامه‌های فضایی روس کاسموس این خبر را اعلام کرده و گفته است که به اعضای پروژه ایستگاه فضایی بین‌المللی در این خصوص پیام داده و منتظر شنیدن نظر آن‌ها درباره فرآیند کاهش تعداد خدمه و زمان انجام آن است. وی بر این باور است تعداد فضانوردان روسی که هم اکنون ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند، در مقابل تجهیزاتی که در آن‌جا مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار بیشتر است و باید هرچه زودتر از تعداد فضانوردان خود بکاهد. کریکالف در این خصوص می‌گوید:

109128main_int_krik_top

یکی از دلایل این که ما ناگهانی تصمیم گرفتیم که تعداد خدمه روسی ساکن ایستگاه فضایی بین‌المللی را بکاهیم، کاهش تعداد و تولید سفینه‌های باری است که ما به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌فرستیم، دلیل دیگر نیز توجه ما بر روی کارهای بهتر و مهم‌تر در جهت افزایش بهره‌وری برنامه فضایی کشورمان است.

در ماه جولای، ایگور کاماروف، رئیس کل روس کاسموس اعلام کرد که روسیه در حال حاضر آماده است تا در خصوص تشکیل احتمالی خدمه مشترک ایستگاه فضایی بین‌المللی با کشورهای BRICS (برزیل، هند، چین و آفریقای جنوبی) بحث و مذاکره کند. همچنین وی در همان موقع اعلام کرد که برنامه‌های فضایی مشترک به دلیل اختلافاتی که با ناسا و آژانس فضایی اروپا وجود دارند، به خوبی پیش نمی‌روند و در مذاکره با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.