ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

فردی روسی به خاطر بازی کردن “پوکمن گو” در کلیسا زندانی شد

+

کاربر روسی معروف سرویس به اشتراک‌گذاری یوتوب به خاطر بازی کردن پوکمن گو در کلیسا و انتشار ویدیو آن بازداشت شده است و می‌تواند برای زمان زیادی زندانی شود.

بر اساس گزارش گاردین، روسلان ویدیو روسلان سوکولوفسکی، تابه‌حال نزدیک به 900 هزار بار از تاریخ یازدهم آگوست دیده شده است و این در حالی است که که خود وی نیز قبلاً در گفتگو با منابع خبری، به بازیکنان پوکمن گو در مورد اینکه تفریح آنها می‌تواند به زندان نیز منجر شود خبر داده بود.

وی قبل از رفتن به کلیسا در این مورد گفته بود:

76f5ae534c3c456d9b703456a9baa591من تصمیم گرفته‌ام که برای گرفتن پوکمن به کلیسا بروم، چرا که نه؟ من باور دارم که این کار هیچ مشکلی از زمینه قانونی ندارد پس بزن بریم

بعدازاینکه ویدیو در کانال یوتوب سوکولوفسکی منتشر شد که البته کانالی بسیار پرطرفدار است و همچنین در موردانتقاد از کلیساها نیز بسیار فعال است. کمیته تحقیق و بررسی در بیانیه‌ای اعلام کردند که این جوان 21 ساله به دلیل تحریک نفرت و توهین به احساسات مذهبی برای 2 ماه بازداشت شده است و این مدت می‌تواند به 5 سال زندان نیز افزایش پیدا کند.

همزمان با بازداشت سوکولوفسکی، طرفداران وی هشتگی برای آزادسازی وی راه انداخته‌اند و همچنین فعالان حقوق بشر نیز راه‌پیمایی به نام دیوارپوک در سنت پترزبورگ برنامه‌ریزی کرده‌اند تا این اقدام را محکوم کنند. درحالی‌که بسیاری از کشورهای دیگر با این بازی مشکل‌دارند اما روسیه کاملاً با این بازی مخالف است.

نینتندو به طور رسمی این بازی را در روسیه منتشر نکرده است و در حال حاضر بازیکن‌ها به طور غیرقانونی این بازی را تجربه می‌کنند و احتمالاً این بازی هیچ‌گاه به طور رسمی در این کشور منتشر نخواهد شد زیرا که دولت روسیه باور دارد که این بازی از طرف سرویس‌های اطلاعاتی خارجی و به منظور جاسوسی توسعه داده شده است.

رئیس کمیته مذهبی دولت روسیه نیز این عمل را دشنامی به کلیسا و مذهب ارتودکس عنوان کرده است و همچنین سخنگوی کلسیای ارتودکس نیز این فرد را به افرادی که در مجله شارلی ابدو، مجله‌ای در مورد کاریکاتور که مذاهب گوناگون را مسخره می‌کند، کار می‌کنند تشبیه کرده است.

نظر شما در مورد این عمل دولت روسیه چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.