ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سامسونگ اکنون ۹۹ درصد بازار نمایش‌گرهای OLED گوشی‌های هوشمند را در دست دارد

+

گزارش شده که پنل‌های OLED شرکت سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ در بیش از ۹۸ میلیون گوشی هوشمند استفاده شده که رشدی ۸۱٫۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد و یک رکورد محسوب می‌شود. برای این که بیشتر این رشد را درک کنید، تعداد گوشی‌هایی که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۵ از پنل‌های OLED سامسونگ استفاده کرده بودند را در نظر بگیرید، در این بازه زمانی پنل‌های OLED سامسونگ در ۵۲٫۶ میلیون گوشی هوشمند مورد استفاده قرار گرفت اما در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ این رقم به ۵۰ میلیون دستگاه کاهش پیدا کرد و سپس در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ به ۷۱٫۵ میلیون و در سه ماهه چهارم همان سال به ۷۷٫۵ میلیون دستگاه رسید. در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ سامسونگ موفق شد تا ۸۸٫۶ میلیون پنل OLED نمایش‌گر گوشی‌های هوشمند را به فروش برساند. پنل‌های OLED اخیراً جایگاه LCD را تصاحب کرده‌اند و برخی از شرکت‌های مطرح مانند اوپو یا ویوو در طول ماه‌های گذشته تنها از این نوع پنل‌ها در محصولات خود استفاده کرده‌اند. متاسفانه در حال حاضر آیفون سهمی در فروش پنل‌های OLED سامسونگ ندارد زیرا پنل نمایش‌گر این گوشی از نوع LCD است.

دلایل بسیاری برای برتری پنل‌های OLED بر پنل‌های LCD وجود دارد به عنوان مثال پیکسل‌های این گونه نمایش‌گرها فردی هستند و همانند LCD نور پس زمینه ندارند. این موضوع باعث می‌شود که به هنگام تماشای فیلم سینمایی یا استفاده از پوسته تاریک، مقداری از نیروی باتری ذخیره شود و مصرف بالایی نداشته باشد. همچنین از پنل‌های OLED می‌توان در دستگاه‌های انعطاف پذیر یا دستگاه‌هایی با صفحه خمیده استفاده کرد و این در حالی است که LCD انعطاف پذیری OLED را ندارد. در نهایت، این پنل‌ها به دلیل نداشتن منبع نور پس زمینه نازک‌تر هستند و می‌توانند در جهت کاهش ضخامت محصول نهایی کمک کنند.

سامسونگ دیسپلی هم اکنون ۹۹ درصد پنل‌های OLED گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان را تامین می‌کند. لازم به ذکر است که دیگر شرکت‌ها مانند ال‌جی نیز پنل‌های OLED را برای مدتی است که تولید می‌کنند اما راهی طولانی تا فراگیر شدن در پیش دارند و باید امتحان خود را پس دهند و این در حالی است که سامسونگ از چند سال پیش این کار را شروع کرده است. اما در خصوص بازار پنل‌های LCD نیز به نظر می‌رسد که چند شرکت چینی سخت در تلاش هستند که با سودی کم‌تر به رقابت با سایرین بپردازند. BOE اکنون بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل‌های LCD در جهان است و در جایگاه دوم، شرکت ژاپن دیسپلی قرار گرفته است. در جایگاه‌های سوم و چهارم نیز به ترتیب شرکت‌های Tianama و ال‌جی دیسپلی قرار دارند. بازار پنل‌های LCD در مقایسه با سال گذشته شاهد افت ۱۸٫۶ درصدی بوده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.