ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ضرر مالی سامسونگ پس از توقف تولید گلکسی نوت ۷ چقدر خواهد بود؟

+

روز گذشته وب‌سایت خبری سامسونگ در خبری میزان ضرر مالی این غول کره‌ای را پس از توقف تولید گلکسی نوت ۷ اعلام کرد، در این مطلب مشخص شد که سامسونگ در بین سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ تا سه ماهه اول ۲۰۱۷ ضرری برابر با ۳ میلیارد دلار خواهد کرد که بسیار قابل توجه است.

همانطور که می دانید سامسونگ بعد از معرفی پرچم‌دار سری نوت خود یعنی گلکسی نوت ۷ تمامی علاقه‌مندان به دنیای تلفن‌های همراه را بهت زده کرد و پیش‌بینی شد که این گوشی با استقبال زیادی روبه‌رو خواهد شد، و البته این اتفاق نیز افتاد، اما پس مدت کوتاهی این گوشی‌های خوش ساخت به یک بمب سیار تبدیل شدند و خبرهای انفجار و آتش سوزی آن‌ها از نقاط مختلف جهان به گوش رسید. پس از بررسی‌ها و مشخص شدن ایراد موجود در تولید این فبلت سامسونگ تصمیم به جمع‌آوری تمامی گوشی‌های فروخته شد کرد تا آن‌ها را با نسخه سالم تعویض کند.

note-7-fire-crushader-reddit

اما این اقدام نیز نتوانست این شرکت را از ضرری که قرار است در آینده گریبان گیرش شود رهایی نداد، زیرا نسخه‌های سالم نیز دچار مشکل شدند و تعدادی از آن‌ها شروع به آتش گرفتن کردند و سامسونگ پس از این اتفاق تصمیم گرفت که این سری از فبلت های خود را به زباله دان تاریخ بی اندازد و دیگر تلاشی برای نجات آن نکند.

حال سامسونگ در بیانیه‌ای اعلام کرده است که ضرر مالی این شرکت در سه ماهه چهار ۲۰۱۶ دو تریلیون وون و در سه ماهه اول ۲۰۱۷ یک تریلیون وون خواهد بود که معادل ۳ میلیارد دلار خواهد بود. البته پس از این موضوع سامسونگ برنامه‌ریزی خود را برای فروش بیشتر پرچم‌داران قبلی خود یعنی گلکسی اس ۷ و اس ۷ آج انجام داده است و می‌خواهد بخشی از این ضرر مالی را جبران کند.

همچنین به نظر می‌رسد سامسونگ برنامه‌ای ویژه‌ای نیز برای افزایش ایمنی محصول و فرایند تضمین کیفیت آن در نظر گر

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.