ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

عملکرد اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ را تماشا کنید

+

اگر پیگیر اخبار دنیای فناوری باشید، حتماً می‌دانید که گلکسی نوت ۷ به احتمال زیاد به اسکنر عنبیه چشم مجهز می‌شود. تا به امروز تصاویر مختلفی از این اسکنر عنبیه چشم منتشر شده اما امروز یک ویدیو از عملکرد این اسکنر عنبیه چشم به بیرون درز کرده است که آن را در عمل نشان می‌دهد. این نخستین ویدیویی است که از عملکرد اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ منتشر شده است و نشان می‌دهد این اسکنر واقعاً وجود دارد و دیگر در حد یک شایعه نیست. انتظار می‌رود که سامسونگ گوشی گلکسی نوت ۷ را در تاریخ ۲ آگوست معرفی کند و این یعنی تنها چند هفته تا رونمایی از پرچم‌دار سری نوت فاصله داریم. با توجه به شایعات و اطلاعات مختلفی که به بیرون درز کرده‌اند ما هم اکنون با مشخصات ظاهری و سخت‌افزاری گلکسی نوت ۷ آشنا هستیم اما موردی که همچنان نامعلوم باقی مانده، قیمت دستگاه و زمان عرضه آن به بازار است.

اگرچه ویدیوی منتشر شده نخستین ویدیویی است که اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ را در عمل نشان می‌دهد، اما اولین ویدیویی نیست که از این گوشی منتشر شده است. در طی روزهای گذشته بارها ویدیوهایی از این گوشی منتشر شده‌اند که آن را در زوایای مختلف نشان می‌دهند. در ۹۰ درصد تصاویری که از گلکسی نوت ۷ منتشر شده‌اند ما شاهد نسخه اِج دستگاه بوده‌ایم و به نظر می‌رسد که تنها همین نسخه تولید و عرضه شود و خبری از نسخه معمولی با صفحه نمایش تخت نباشد.

در ادامه ویدیوی منتشر شده از اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت ۷ را مشاهده می‌کنید:

لازم به ذکر است که در این ویدیو، نسخه معمولی گلکسی نوت ۷ دیده می‌شود که دارای صفحه نمایش تخت است. اسکنر عنبیه چشم نیز بر روی نسخه نهایی گوشی همانند این ویدیو عمل خواهد کرد و خیلی سریع قفل گوشی را بازگشایی می‌کند. شخصی که این ویدیو را تهیه کرده، برای بازگشایی قفل تلفن ابتدا به صورت slide up به صفحه مربوط به پین کد و اسکنر عنبیه چشم می‌رود و سپس صورت خود را در مقابل نمایش‌گر قرار می‌دهد و خیلی سریع قفل گوشی باز می‌شود. تمامی این کارها در چند ثانیه انجام می‌شوند و به نظر می‌رسد که این اسکنر، عملکردی بسیار دقیق دارد. توجه داشته باشید که این گوشی نسخه پروتوتایپ (آزمایشی) گلکسی نوت ۷ بوده و ممکن است که عملکرد اسکنر عنبیه چشم در نسخه نهایی گوشی که به بازار عرضه می‌شود، سریع‌تر باشد.

نظر شما در مورد این فناوری چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.