ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ضرر یک میلیارد دلاری سامسونگ در جمع آوری گلکسی نوت 7

+

همان‌طور که که در جریان هستید سامسونگ در عرضه گلکسی نوت 7 با یک کابوس غیرمنتظره روبه‌رو شد و مجبور به فراخوانی تمامی گلکسی نوت های 7 از سطح بازار شد، این مشکل به باتری این دستگاه مربوط می‌شود و چند گزارش از انفجار این دستگاه منتشر شده است.

تاکنون طبق آمار منتشر شده سامسونگ 2.5 میلیون دستگاه را روانه بازار کرده است و در این میان از هر 24 دستگاه یک گوشی ممکن است در هنگام شارژ کردن منفجر یا باعث آتش‌سوزی شود، بر همین اساس سامسونگ فوراً در اعلامیه‌ای تمامی این دستگاه را فراخوان کرده است و دولین این گوشی را متوقف کرده است، در هیمن راستا تحلیلگران بلومبرگ هزینه و ضرر مالی وارده به این شرکت را 1 میلیارد دلار برآورد کرده است که بسیار مبلغ قابل‌توجه ای است.

explosive-start-for-samsung-galaxy-note-7-more-phones-catch-fire-while-charging-507793-5

البته لازم به ذکر است که این ضرر مالی کمتر از 5 درصد از سود خالص پیش‌بینی‌شده 20.6 میلیارد دلاری این شرکت در سال 2016 است، که مبلغی از آن را تولیدکننده باتری‌های این دستگاه یعنی سامسونگ اس دی آی “Samsung SDI”، این کمپانی 70 درصد از باتری‌های این گجت ها را تولید کرده است. بااین‌حال باید دید که این مشکل چه تاثییری در اعتبار و محبوبیت این شکرت خواهد داشت و آیا کره‌ای ها می‌توانند ابروی ازدست‌رفته خود را بازگردانند؟

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.