ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

کالبدشکافی گلکسی نوت 7 نشان از ضد آب بودن دستگاه و قابلیت تعمیر پذیری پایین دارد

+

iFixit که مشهورترین نابودکننده‌ی گجت های دنیای فناوری است، این بار تصمیم گرفته است که با باز کردن و متلاشی کردن گلکسی نوت 7 رازهای داخل این پرچم‌دار شگفت‌انگیز را فاش کند.

اعضای گروه iFixit بعد از باز کردن قطعه به قطعه‌ی داخل دستگاه، اجزای مهروموم شده‌ای پیدا کردند که باعث ضد آب کردن دستگاه می‌شود. اگر به یاد داشته باشید گلکسی نوت 7 از استاندارد IP68 پشتیبانی می‌کرد که باعث می‌شد دستگاه به مدت 30 دقیقه زیر 5 فیت آب نیز هنوز هم کار کند. اعضای گروه بعد از کالبدشکافی دریافتند که سامسونگ برای ضد آب کردن دستگاه، قسمت جک هدفون را با واشر آب‌بندی مخصوصی پوشش داده‌ است. همچنین بلندگو نیز توسط لایه‌های زیادی از مواد مخصوص پوشانده شده است. سامسونگ همچنین برای جلوگیری از ورود آب توسط حفره‌ی قلم هوشمند S Pen دور و بر آن را با چسبی مخصوص آب‌بندی کرده است.

بنا بر کالبدشکافی انجام‌شده، دوربین، حافظه‌ی داخلی و ژیروسکوپ پرچم‌داران خانواده‌ی گلسی اس 7 در گلکسی نوت 7 نیز استفاده‌شده‌اند و با این حساب کیفیت دوربین با گلسی اس 7 تفاوتی نخواهد داشت. چیپست اصلی دستگاه نیز بسیار شبیه نمونه‌ی استفاده‌شده در گلکسی اس 7 است.

سامسونگ در گلکسی نوت 7 از سه دوربین استفاده کرده است که دوربین سوم مربوط به سنسور تشخیص عنبیه‌ی چشم است که قبلاً نیز مایکروسافت در دو پرچم‌دار سال پیش خود از آنها استفاده کرده بود. باتری دستگاه ظرفیت و قدرتی به اندازه‌ی باتری استفاده‌شده در گلکسی اس 7 ندارد اما در عمل تفاوتی بین این دو گوشی مشاهده نمی‌شود. به گفته‌ی خود iFixit باتری دستگاه به طور قابل‌توجهی از باتری استفاده‌شده در آی‌فون 6 اس پلاس قدرتمند است.iFixit همچنین قلم هوشمند S Pen را نیز موردبررسی قرار داده است و طبق گفته‌های این گروه، قلم گلکسی نوت 7 نسبت به رقبایی همچون Apple Pencil و Surface Pen بسیار حساس‌تر است.

iFixit قابلیت تعمیر پذیری دستگاه را به دلیل استفاده از قطعاتی با قسمت‌ها و بخش‌هایی کوچک، ضعیف عنوان کرده است اما همچنین بیان کرده است که دستگاه تمام انتظارات کاربران را برآورده خواهد کرد. شما می‌توانید ویدیویی که از کالبدشکافی گلکسی نوت 7 توسط این گروه منتشرشده است را در زیر ببینید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.