ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سامسونگ همکاری خود را با Samsung SDI متوقف کرد

+

دیگر داستان انفجار و آتش گرفتن پرچم‌دار اخیر سامسونگ یعنی گلکسی نوت 7 به یک موضوع آشنا در لیست اخبار تبدیل شده است و هرازگاهی خبرهای حاشیه ای آن به گوش می‌رسد.

یکی از شرکت‌های همراه با سامسونگ کمپانی Samsung SDI است که در همکاری اخیر خود با این شرکت کره‌ای مسئول تولید 70 درصد از باتری‌های گلکسی نوت 7 بوده است، همچنین 30 درصد باقی‌مانده را شرکت باتری‌سازی ATL برعهده داشته که به نظر بخشی از گوشی‌هایی که با باتری سالم تولید شده‌اند مربوط به باتری‌های ساخته شده توسط این شرکت است.

شرکت سامسونگ SDI اخیراً در تلاش بود تا در بین فعالان این حوزه در بخش باتری‌های تلفن همراه از رقیبان خود پیشی بگیرد، سامسونگ نیز در اقدامی این فرصت را به آن داد تا در بخش عمده‌ای از تولید باتری‌های گلکسی نوت 7 حضورداشته باشد اما به نظر می‌رسد این تصمیم سامسونگ تنها باعث خدشه‌دار شد نام خود و از بین رفتن تمامی تلاش‌های کمپانی باتری‌ساز شده است.

همچنین در جریان جمع‌آوری گلکسی نوت های 7 این شرکت باتری‌ساز بخشی از ضررهای مالی را در بخش باتری را برعهده خواهد گرفت که آقای لی سونگ یک تحلیلگر فعال در بخش سرمایه‌گذاری سامسونگ گفته است که این مبلغ معادل 16 میلیون دلار خواهد بود و سامسونگ اس دی آی موظف به پرداخت است. در همین راستا سامسونگ اعلام کرده است که فعالیت خود را با این شرکت متوقف خواهیم کرد و تا اطلاع ثانوی از باتری‌های سامسونگ اس دی آی در گلکسی نوت های 7 استفاده نخواهیم کرد و رویکرد خود را در رابطه با شرکت باتری‌سازی ATL تغییر خواهیم داد و فعالیت بیشتری در این رابطه با آن خواهیم داشت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.