ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

به روز رسانی موقتی برای جلوگیری از انفجار گلکسی نوت 7 عرضه شد

+

صبح امروز سامسونگ برای ایجاد مانع برای انفجار و آتش‌سوزی آخرین پرچم‌دار خود یعنی گلکسی نوت 7 تصمیم به عرضه یک به‌روزرسانی موقتی کرده است که احتمال آتش سوزی و انفجار این دستگاه را در زمان شارژ شدن از بین می‌برد.

لازم است توجه داشته باشید که این راه‌حل کاملاً موقتی بوده است و معنی توقف جمع‌آوری این گوشی‌ها از سطح بازار نیست و تمامی کاربران این سری باید گوشی خود را هر چه سریع‌تر به این شرکت کره بازگردانند، نحوه کار این به‌روزرسانی این‌گونه است که پس از دریافت آن حداکثر میزان شارژی که گوشی دریافت می‌کند 60 درصد خواهد بود فرایند شارژ شدن پس از این میزان متوقف می‌شود، ازاین‌رو دیگر به میزانی که به آتش‌سوزی و انفجار آن کمک می‌کند نخواهد رسید.

با توجه به بیانیه‌ای که Korea Times پس از انتشار این به‌روزرسانی اعلام کرده است، دریافت این به‌روزرسانی موقتی کاملاً ضروری و واجب است، این به‌روزرسانی مانع شارژ شدن باتری به میزان ۳۵۰۰ میلی آمپر می‌شود و تنها 2,100 میلی‌آمپر از آن در دسترس شارژ قرار می‌گیرد که همان‌طور که گفته شد این میزان 60 درصد از کل ظرفیت باتری است.

جالب است بدانید که سامسونگ در آمریکا برای دارندگان این گوشی یک جایزه 25 دلاری در نظر گرفته است، و قصد دارد رضایت این مشتریان را جلب کند. نظر شما در رابطه با اتفاقات اخیری که بر سر این شرکت آمده است چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.