ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

دارندگان گلکسی نوت 7 تا زمان رفع مشکل می‌توانند یکی از مدل‌های گلکسی J را دریافت کنند

+

تا به امروز دارندگان نوت 7 سامسونگ از ترس اینکه بعدها نخواهند توانست صاحب یک نوت 7 سالم و رفع عیب شده شوند، برای تعویض نوت 7 معیوب خود اقدام نمی‌کردند، اما سامسونگ این نگرانی را رفع کرده است. با ویاتک همراه باشید.

تا امروز بزرگ‌ترین مانع دارندگان و خریداران، برای تعویض نسخه‌های معیوب گلکسی نوت 7 با یک مدل جدید تا زمان رفع عیب و ایمن سازی، این بود که دارندگان نگران بودند که بعدها نتوانند گوشی جایگزین را با نمونه سالم و رفع عیب شده گلکسی نوت 7 تعویض کنند. اما سامسونگ با تغییراتی که در برنامه تعویض گوشی‌های معیوب خود داده است، این نگرانی را برطرف کرده است.

سامسونگ برای دارندگان نوت 7 های معیوب دو گزینه روی میز گذاشته است! اول اینکه دارندگان نوت 7، گوشی خود را با یکی از گوشی‌های سری J به صورت “امانت یا قرض” تعویض کنند و بعدها وقتی که نوت 7 ها سالم و رفع عیب شده و تاییدیه CPSC را دریافت کرده و آماده عرضه شده اند، مصرف کنندگان گلکسی J های امانت گرفته شده خود را، دوباره با نوت 7 های سالم تعویض کنند. به گفته سامسونگ، برخی اپراتورها و خرده فروشی‌ها همین گزینه اول را انتخاب کرده و اساس کار خود را بر این مبنی گذاشته اند، بنابراین دارندگان نوت 7 برای معاوضه، باید شرایط اپراتور خود را بررسی کنند.

گزینه دوم هم این است که دارندگان نوت 7 های معیوب، گوشی خود را با یکی از دو گوشی گلکسی اس 7 یا اس 7 اج، تعویض کنند و مبلغی را هم بابت اختلاف قیمت و بهای لوازم جانبی دریافت کنند. از شرایط و قواعد این گزینه هم این است که کسانی که نوت 7 معیوب خود را با یکی از دو مدل مذکور تعویض و مبادله کنند، بعدها نخواهند توانست یک نوت 7 سالم و رفع عیب شده را، با اس 7 یا اس 7 اج خود تعویض کنند، در واقع این معامله برگشت پذیر نیست و گوشی تعویض شده دوباره با نوت 7 سالم تعویض نخواهد شد.

کسانی که روش دوم برای معاوضه را انتخاب کنن، مبلغ 25 دلار را به عنوان جبران زحمت، در قالب یک کارت هدیه درون فروشگاهی، از سامسونگ دریافت خواهند کرد، این کارت هدیه می‌تواند به صورت شارژ اعتباری برای سیم کارت نیز باشد که با توجه به اپراتور باید توسط خود مراجعه کننده انتخاب شود. کمیسیون حفاظت از امنیت مصرف کنندگان یا به اختصار CPSC همین امروز اعلام کرده که با سامسونگ همکاری می‌کند تا یک فراخوان رسمی و عمومی برای جمع آوری نوت 7 های معیوب ایجاد کنند. این کمیسیون همچنین اعلام کرده، اینکه سامسونگ بخواهد نوت 7 های معیوب را رفع عیب کرده و به دست مصرف کنندگان دهد، راه حل چندان خوبی نخواهد بود.

طبق چیزهایی که سامسونگ گفته اگر اوضاع سخت‌تر از این شود، مشکلات برای تعویض گوشی‌های معیوب نیز بیشتر خواهد شد و از آنجایی که سازمان‌های دولتی در چنین مواردی سرعت عمل بالایی ندارند، ممکن است تعویض و تحویل گوشی‌های رفع عیب شده چندین هفته “بیشتر” طول بکشد. سامسونگ فعلا از دارندگان نوت 7 های معیوب، خواسته گوشی خویس را خاموش کرده و در گوشه امنی نگه دارند. وقتی یک کمپانی سازنده تلفن هوشمند به مشتریان خود هشدار “استفاده نکنید” می‌دهد، مشتریان باید همین کار را بکنند، در نظر داشته باشید که گلکسی نوت 7 به خاطر آتش گرفتن در جیب یک مرد و وارد کردن جراحات شدید به وی، اکنون مسئولین سامسونگ را راهی دادگاه نیز کرده است. سامسونگ با اصلاحاتی که در برنامه ریزی معاوضه گوشی‌های معیوب انجام داده، جای شکی برای هیچ کس در مورد تعویض نوت 7 معیوب خود نگذاشته است.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.