ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سامسونگ قصد دارد در ایالات متحده صفحه نمایش خمیده تولید کند

+

کمپانی کره‌ای سامسونگ به‌صورت مستمر در تلاش است تا نوآوری‌های جدید را در دنیای فنّاوری به نام خود ثبت کند، البته شاید بگویید که تغییرات اعمال شده در تلفن‌های همراه این شرکت چندان قابل توجه نیستند، اما باید به این امر باور داشت که بدون وجود توسعه تکنولوژی‌های جدید این شرکت نمی‌توانست به عنوان یکی از پرچم‌داران حوزه تلفن همراه شناخته شود.

از سال گذشته تابه‌حال شایعه تولید تلفن همراه هوشمند خمیده سامسونگ به گوش می‌رسد، اما تنها بخشی از این شایعه‌ها که به واقعیت نزدیک شد تولید یک گوشی با نام Galaxy Round بود که هرگز به مرحله تولید انبوه نرسید، در همین راستا به‌تازگی در ایالات‌متحده پتنتی به ثبت رسیده است که نشان می‌دهد سامسونگ خود را برای تولید صفحه نمایش خمیده و پذیرفتن ریسک آن آماده می‌کند.

hqdefault

طبق گزارش‌های منتشر شده در رابطه با این پتنت، فنّاوری استفاده شده در این پتنت این اجازه را می‌دهد که دیودهای آن بتوانند به سمت داخل خم شوند، البته این موضوع برای اولین بار نیست که خبر ساز شده است، اما نکته مهم و متمایز در رابطه با این پتنت این است که در گذشته سامسونگ پتنت دیگری را برای بخش نرم افزاری به ثبت رسانده است که در این نوع از صفحه نمایش به کار گرفته خواهد شد.

در ادامه خبرهای منتشر شده، خبر رسیده است که سامسونگ قصد دارد در کنگره جهانی موبایل سال آینده از دو گوشی جدید با فنّاوری صفحه‌نمایش خم شونده رونمایی کند، که یکی از آن‌ها به سمت داخل خم می‌شود و دیگری یه دستگاه ۸ اینچی است که قابلیت این را دارد تا به اندازه ۵ اینچ خم شود. البته هنوز مشخص نیست که این شایعه صحت داشته باشد یا خیر و باید صبر کرد تا دید که اتفاقی در این مراسم خواهد افتاد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.