ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سامسونگ در حال کار روی اسکنر اثر انگشت اختصاصی خود است

+

سامسونگ در حال حاضر، یک تنه، نیاز بسیاری از کمپانی‌های دیگر به قطعات الکترونیکی را تامین می‌کند، ماژول‌های رم و فلش مموری‌ها، پردازنده‌ها و صفحات نمایش و بسیاری دیگر، اما وقتی بحث به اسکنر اثر انگشت می‌رسد، نام کمپانی آمریکایی Synaptics است که می‌درخشد.

وقتی موضوع اسکنرهای اثر انگشت به میان می‌آید، از کمپانی Synaptics نام برده می‌شود، در حال حاضر کمپانی‌های سازنده سخت‌افزار و گجت‌های هوشمند، در حوزه اسکنر اثر انگشت، به شدت به این کمپانی امریکایی تکیه دارند. این کمپانی به صورت تخصصی رابط‌های اسکنر اثر انگشت تولید می‌کند.

fingerprints-fb-1

به نظر می‌رسد این روند به زودی تغییر خواهد کرد. از وقتی شایعات می‌گویند که سامسونگ به صورت ویژه‌ای مشغول کار برای ساخت اسکنر اثر انگشت اختصاصی خود شده است، امیدها برای خروج حوزه اسکنر اثر انگشت، از این حالت تک قطبی، زنده شده است. این‌طور به نظر می‌رسد که بخش تحقیقات علوم کامپیوتری سامسونگ، راه حلی برای دستیابی و ساخت به این اسکنرها را تا اواخر سال پیش ابداع کرده و توسعه داده است. یک بخش مشابه دیگر از کمپانی هم از طرفی در حال توسعه پردازنده‌ها و رابط‌های بهتری که مرتبط به اسکنرهای اثر انگشت هستند، می‌باشد.

شایعات حاکی از این است که سامسونگ مهیای آن گشته که از اسکنرهای اثر انگشت ساخت خود، از سال آینده حتی در گوشی‌های میان‌رده هم استفاده کند و سپس نوبت به پرچمداران این کمپانی خواهد رسید که به اسکنرهای بومی این کمپانی مجهز شوند، قدم بعدی هم فروش این اسکنرها به دیگر کمپانی‌های سازنده سخت‌افزار است. گفتنی است که سامسونگ هنوز به صورت رسمی چیزی در این موارد اظهار نکرده است، اما شایعات تقریبا همه چیز را تصدیق کرده‌اند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.