ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

به احتمال زیاد محصولات انعطاف پذیر سامسونگ با برند گلکسی Wing عرضه می‌شوند

+

امروزه همه ما می‌دانیم که سامسونگ، پس از سال‌ها تحقیق و توسعه بر روی نمایش‌گرهای خمیده و انعطاف‌پذیر، تقریباً آماده است تا محصولاتی را به این نوع نمایش‌گرها مجهز کند. اما امروز پتنتی منتشر شده که در آن نشان داده شده تمامی محصولات تاشونده و انعطاف‌پذیر این غول کُره‌ای، تحت برند جدید گلکسی Wing معرفی و عرضه خواهند شد. این پتنت جدید به تازگی منتشر شده و نشان می‌دهد که محصولات گلکسی Wing در اشکال مختلفی عرضه می‌شوند. به عنوان مثال در آینده ما شاهد دستبندهایی رول شونده به دور دست، نمایش‌گرهایی که در طرفین دارای کیبورد مجازی هستند و… خواهیم بود که بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند.

Samsung-Galaxy-Wings-foldable-device-patents (1)

Samsung-Galaxy-Wings-foldable-device-patents (2)

بازار گوشی‌های هوشمند در حال حاضر اشباع شده و با توجه به فرم یکسان تمامی گوشی‌ها، این بازار به زودی یکنواخت خواهد شد و هیچ‌گونه نوآوری در آن دیده نخواهد شد. سامسونگ مدتی است که بر روی نمایش‌گرهای OLED پلاستیکی کار می‌کند تا بتواند در محصول بعدی شگفت‌انگیز خود از این نوع نمایش‌گرها استفاده کند. نمایش‌گرهای تاشو و انعطاف پذیر، مشکلات بسیاری را برای کاربر حل می‌کنند. به عنوان مثال، ما دوست داریم که دستگاه کوچکی را با خود حمل کنیم اما برای وب‌گردی، خواندن مطالب، تماشای ویدیو و یا بازی می‌خواهیم که نمایش‌گر بزرگی را در اختیار داشته باشیم، نمایش‌گرهای انعطاف پذیر و تاشو در این مواقع می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. حتی صنعت IT نیز برای استفاده در برنامه‌های مختلف مانند تلویزیون، پزشکی و یا نظامی به نمایش‌گرهای انعطاف پذیر نیاز دارد.

Samsung-Galaxy-Wings-foldable-device-patents (3)

Samsung-Galaxy-Wings-foldable-device-patents

نمایش‌گرهای تاشو و انعطاف پذیر بسیار جالب هستند و کاربردهای بسیاری را می‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت. به عنوان مثال بک گوشی هوشمند را در نظر بگیرید که وقتی آن را باز می‌کنید اندازه آن برابر یک تبلت خواهد بود! به هر حال تمامی این محصولات و پروژه‌ها در فاز آزمایشی به سر می‌برند و بخ احتمال زیاد در سال آینده میلادی شاهد عرضه نخستین محصولات تاشونده و انعطاف‌پذیر خواهیم بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.