ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چراغ دور دوربین در گلکسی J2 فراتر از اطلاع‌رسانی اعلانیه‌ها عمل می‌کند!

+

شایعاتی در رابطه با نسخه ۲۰۱۶ گوشی گلکسی J2 در خبرگزاری‌ها منتشر شده است که سامسونگ در این گوشی قرار است از یک چراغ اعلانیه استفاده کند. این چراغ با رنگ بندی مناسب اعلانیه‌ها را اطلاع رسانی می‌کند. اما این چراغ قرار است کاربردهای دیگری هم داشته باشد.این چراغ Smart Glow نام دارد و همان کاربرد چراغ چشمک زن گوشی‌های قدیمی را قرار است زنده کند. تماس‌های از دست رفته و پیامک‌های رسیده را با رنگ‌های مختلف به شما یادآوری می‌کند. یکی از نقاط ضعف این Smart Glow محل قرار گیری آن در پشت گوشی است، زیرا معمولاً گوشی را از طرف پشت آن بر روی میز قرار می‌دهیم و این چراغ در معرض دید ما نیست. این چراغ علاوه بر نمایش اعلانیه‌های جدید اطلاعات دیگری مبنی بر میزان شارژ باتری، کم بودن شارژ باتری و یا اتصال به شارژر را نشان می‌دهد.

 

Diagram-of-Smart-Glow.jpg

یکی از کاربردهای خوب این چراغ برای گرفتن عکس‌های سلفی با دوربین اصلی این گوشی است. هنگامی که شما تصمیم می‌گیرید به علت کیفیت بالاتر دوربین اصلی عکس‌های سلفی خود را با دوربین عقب بگیرید به دلیل این‌که تصویر خود را نمی‌بینید عکس‌های خوبی نمی‌توانید بگیرید و بعد از چند بار تلاش شاید بی خیال شوید! اما با کمک Smart Glow کاربر می‌تواند عکس‌های سلفی بهتری با دوربین عقب بگیرد. به این ترتیب که هنگامی که صورت شما در تصویر قرار گرفت این چراغ به رنگ آبی در می‌آید تا شما مطمئن شوید حداقل صورت خود را در عکس خواهید دید!

این تمام امکانات این چراغ نیست، احتمالاً در آینده بتوانید آن را تنظیم کنید که وضعیت حافظه و یا مصرف دیتای اینترنت را نیز به شما نشان دهد. به عنوان مثالی دیگر می‌تواند وضعیت جوی شهر شما را با رنگ‌های خود به شما نشان دهد. برای وضعیت آفتابی رنگ زرد و برای رنگ آبی را نمایش دهد. قرار است برای اولین بار این قابلیت در نسخه ۲۰۱۶ گوشی گلکسی J2 قرار داده شود و شاید بعد از عرضه این گوشی بتوان از امکانات دیگر Smart Glow باخبر شویم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.