ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ساتیا نادلا: ما فرصتی که در بازار پر رونق موبایل داشتیم را از دست دادیم

+

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت روز دوشنبه در جریان یک مصاحبه زنده با وال استریت ژورنال از چشم‌اندازی که برای آینده مایکروسافت دارد سخن گفت، همچنین اعلام کرد که شرکتش در بازار موبایل اشتباهاتی داشته اما نمی‌خواهد که در بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیز این اشتباهات را تکرار کند. مایکروسافت برای چندین فصل متوالی است که در بازار موبایل ضررهایی را متحمل شده است و در گزارش‌های مالی که منتشر کرده این موضوع را می‌توان به وضوح دید اما نادلا به عنوان رهبر مایکروسافت نمی‌خواهد اشتباهاتی که شرکتش در بخش موبایل انجام داد را مجدداً تکرار کند.

ساتیا نادلا در این خصوص می‌گوید:

satya-nadella

کاملاً واضح است که ما بازار پر رونق موبایل را از دست داده‌ایم و در این مورد هیچ سوالی وجود ندارد.

ساتیا نادلا بر این باور است که دسته‌های جدیدی که به وجود آمده‌اند پتانسیل بالایی برای رشد دارند و در میان این دسته‌های جدید، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی دو فناوری نوین هستند که ساتیا نادلا آن‌ها را به عنوان فرصتی بی‌نظیر برای رشد در آینده می‌داند. مایکروسافت هنوز به طور کامل بازار گوشی‌های موبایل را رها نکرده است و در حال حاضر ویندوزفون در سرتاسر جهان کم‌تر از یک درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و نادلا می‌گوید که شاید در این زمینه شرکتش خوب عمل نکرده باشد اما برخی نوآوری‌ها را به این بازار تزریق کرده که شاید کم‌تر شرکتی توانایی اجرا کردن آن‌ها را داشته باشند. به عنوان مثال وی به قابلیت کانتینیوم ویندوز ۱۰ اشاره می‌کند، این قابلیت به گوشی ویندوزی اجازه می‌دهد که هرگاه به یک نمایش‌گر بزرگ‌تر متصل می‌شود نقش یک رایانه شخصی را ایفا کند.

وی در این خصوص نیز گفت:

satya-nadella

در بازه زمانی فعلی، دستگاه‌های ما صرفاً یک موبایل هستند، همانند همه موبایل‌ها. اما جایی که بر روی آن تمرکز کرده‌ایم، جایی است که تنها گوشی ما می‌تواند در آن عملکرد داشته باشد. ما گوشی هوشمندی داریم که در واقع می‌تواند جایگزین رایانه شخصی باشد، به همین ترتیب ما تبلتی داریم که می‌تواند جایگزین لپ‌تاپ شما باشد. این‌ها دسته‌هایی هستند که ما می‌خواهیم در آن‌ها به پیش برویم و آن‌ها را خلق کنیم!

نادلا می‌گوید همواره به دنبال دسته‌هایی است که ارزش بالایی دارند و به همین دلیل است که باور دارد واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پتانسیل بالایی برای رشد دارند. او می‌گوید که هالولنز، همان دستگاهی است که آغاز کننده راه رایانه‌های قدرت‌مند بر پایه واقعیت ترکیب شده می‌شود. فناوری‌های نوظهوری همچون واقعیت افزوده برای مایکروسافت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. نادلا می‌گوید تکنولوژی‌های متنوع، وابستگی مایکروسافت به رایانه‌های شخصی را از بین خواهند برد و این بسیار عالی است.

وی در ادامه سخنانش گفت:

satya-nadella

ما از تجربیات خود درس گرفته‌ایم، اگر فکر کنیم که رایانه‌های شخصی تا ابد مرکز همه چیز خواهند بود اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌ایم و اشتباهات بعدی ما نیز مطمئناً ناشی از این طرز تفکر خواهند بود.

این مصاحبه نادلا درست چند روز پیش از رویداد بزرگ ۵ آبان انجام شده است. انتظار می‌رود که مایکروسافت در جریان این رویداد مهم، از محصولات جدید خود رونمایی کند و احتمال معرفی یک رایانه All-in-One با برند سرفس بسیار بالاست.

شما در مورد گفته‌های نادلا چه فکر می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.