ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

چند نکته جالب راجع به دانشگاه هاروارد که احتمالا نمی دانید

۱

دانشگاه هاروارد قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در کشور آمریکا است که در سال ۱۶۳۶ میلادی توسط هیئت قانون‌گذاران ایالت ماساچوست ایجاد شد و کمی بعد از آن نام اولین حامی و پشتیبان مالی این دانشگاه، جان هاروارد برای آن انتخاب شد. در ادامه با ویاتک همراه باشید.

بد نیست بدانید تاکنون هفت رئیس‌جمهور آمریکا، جان آدامز، جان کوئینسی آدامز، رادرفورد بی. هیس، تئودور روزولت، فرانکلین روزولت، جان. اف.کندی و باراک اوباما در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند و ‌۱۵۰ برنده نوبل در این دانشگاه به عنوان دانشجو یا عضو هیئت علمی و یا محقق حضور داشته‌اند. کتابخانه این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های آکادمیک جهان و بزرگ‌ترین کتابخانه آمریکا در حال حاضر دارای ۱۴٬۵۰۰٬۰۰۰ جلد کتاب، رساله و میکروفیلم می‌باشد. هاروارد در میان تمامی مؤسسات آموزش عالی در جهان با سرمایه‌ای معادل ۲۵٬۹ میلیارد دلار از بزرگ‌ترین پشتوانه مالی برخوردار است.

5_2.jpg.1200x1200_q80_crop-smart
زمانی که دانشگاه هاروارد تأسیس شد هنوز حساب دیفرانسیل و انتگرال توسط نیوتون و لابنیتس کشف نشده بود. لابنیتس ۴۸ سال بعد مبانی این رشته از ریاضی را تبیین نمود و نیوتن در سال ۱۶۸۷ کتاب سه جلدی اصول ریاضی فلسفه طبیعی را نوشت. همچنین گالیلئو گالیله، فیزیکدان، ریاضیدان، منجم و فیلسوف اروپایی در اوایل تأسیس هاروارد هنوز زنده بود. او در سال ۱۶۴۲ از دنیا رفت.

هاروارد البته در ابتدا بیشتر دارای فضای آموزشی روحانی و مذهبی بود تا اینکه در قرن هجدهم به حالت عمومی‌تر درآمد و در قرن نوزدهم،‌ این دانشگاه به بنیادی‌ترین مرکز فرهنگی در میان روشنفکران و نخبگان بوستون تبدیل شد. این دانشگاه در حال حاضر حدود ۲۴۰۰ نفر عضو هیئت‌علمی، بیش از ۱۳ هزار نفر کارمند و بیش از ۱۹ هزار نفر دانشجو دارد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

1 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

مرتب سازی:   جدید ترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
عرفان
عضو
2 سال 5 ماه قبل

چقدر این مطلب حال و هوای زومیت رو داشت

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.