ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: رقابت تنگاتنگ سیری با دستیار تازه‌نفس گوگل

+

همان‌طور که می دانید دستیار تازه نفس گوگل با نام Google Assistant باعرضه اندروید 7.1 به دنیا آمد و هم‌اکنون در پیکسل‌های گوگل به وظیفه خود عمل می‌کند، گوگل در این نسخه از دستیار خود تلاش کرده است تا در حد امکان لحن ربات گونه و هوش مصنوعی آن را افزایش دهد.

در این زمان که گوگلی‌ها سخت در تلاش بودند تا بهترین نتیجه را در دستیار جدید خود به نمایش بگذارند، اپل نیز در حال توسعه دستیار باسابقه خود یعنی سیری بوده‌اند و تا حد زیادی آن را باهوش‌تر از پیش کرده است. در همین راستا برای اینکه شاهد میزان پیشرفت این دو دستیار باشیم آقای مارکوس براونلی آزمایشی را تدارک دیده است و در وبسایت 9to5mac قرار داده استکه در آن، این دو دستیار به چالش کشیده می‌شوند. در این ویدیو مشاهده می‌کنید که هردو دستیار به خوبی از پس سؤال های آقای برانلی بر می‌آیند اما نکته جالب اینجاست که هردو دستیار از منابع متفاوتی برای پاسخ دادن استفاده می‌کنند، دستیار گوگل از موتور جستجوی اختصاصی خود گوگل استفاده می‌کند و سیری اطلاعات خود را از منابع شخص ثالث همچون بینگ مایکروسافت کسب می‌کند.

ما با تماشای این ویدیو نمی توانیم توانیم به‌طورقطع بگوییم که کدام‌یک از این دو دستیار عملکرد بهتری دارد و ترجیح می‌دهیم که انتخاب را بر عهده خود شما بگذاریم و شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم. منتظر نظرات شما عزیزان در رابطه با این آزمون هستیم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.