ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

خواب در کنار آتشفشان و حمام در بقایای یک نیروگاه ایسلندی

+

هیچ‌کس دوست ندارد مسافرت خود را در یک نیروگاه برق متروکه سپری کند. اما اگر بگویم این نیروگاه متروکه با چیزی که در فیلم‌های ژانر وحشت دیده‌اید زمین تا آسمان فرق دارد نظرتان عوض می‌شود. در ادامه با ویاتک همراه باشید تا یکی از زیباترین هتل‌های جهان را با هم به تماشا بنشینیم.

این ساختمان که زمانی بسیار شکننده به نظر می‌آمد پنج سال پیش توسط شرکت کالیفرنیایی Minarc مستقر در سانتا مونیکا بازسازی شد و زرق‌وبرق چشم‌نوازی به خود گرفت و بعد از آن به عنوان یکی از هتل‌های مجموعه ION بازگشایی شد. این نیروگاه همچنین در پایه کوه آتشفشانی Hengill قرار دارد و از قرار معلوم این آتشفشان فعال هم هست. و این یعنی شما می‌توانید چشم‌انداز مواد مذاب خروجی از آتشفشان را هم در برابر خود داشته باشید. بهتر است خودتان ببینید:

با وجود اینکه این نیروگاه زمانی متروکه بوده اما هتل نوسازی شده ION بسیار شیک و مدرن طراحی شده و درعین‌حال به طرز وصف‌ناپذیری با طبیعت همراهی می‌کند. ساختمان از ابتدا با یک سیستم کوهپایه‌ای ساخته شده بود و اصلاحات اضافه شده به این ساختار ایمن و دوستدار محیط‌زیست عنوان شده‌اند. حتی بیشتر از استانداردهای تعیین‌شده. آب روی تمام اتاق‌ها از لاستیک‌های بازیافتی ساخته شده است و برق سراسر ساختمان از خنک کردن آب‌های گرم آتشفشانی زیر ساختمان تولید می‌شود و آب سرد شده هم بعد از پاک‌سازی و فیلتر شدن مجدداً قابل‌استفاده خواهد بود.

مدیر مجموعه ION Adventure Hotel، خانم Sigurlaug Sverrisdottir می‌گوید:

Sigurlaug Sverrisdottir_qoutation

از همان ابتدا که درباره مفهوم این پروژه فکر می‌کردیم تا جای ممکن درباره پایدارسازی طبیعت مصمم بودیم. حس عمیقی از مسئولیت‌پذیری و برقراری ارتباط با محیط‌زیست بخش مهمی از چیزی است که به هتل ما معنا می‌بخشد. ما نمی‌توانیم آب‌وهوا را کنترل کنیم. نمی‌توانیم آتشفشان و یا زلزله را کنترل کنیم. اما یاد گرفته‌ایم چگونه با آن‌ها زندگی کنیم و به طبیعت احترام بگذاریم.

شور و اشتیاق او نسبت به این منطقه مانند نوری در تمام این هتل می‌درخشد. سنگ‌های منطقه و چوب‌های شکل یافته زینتی به کار برده شده در ۴۵ اتاق این هتل در تقابل با کوه هنگیل و دامنه سرسبزش محیط بسیار دل‌انگیزی را ایجاد نموده است. به‌علاوه هتل دارای یک رستوران تولید به مصرف طبیعی و معتبر است. همچنین یک استخر آب گرم نسبتاً روباز فرصت آب‌تنی و استراحت در آب سرشار از مواد معدنی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

ion-adventure-hotel_0016-970x647-c

سوای از زیبایی خالص این هتل و این حقیقت که این منطقه بیش‌ازحد زیبا است خانم Sverrisdottir بیش از هر چیز امیدوار است شیوه‌های پایدارسازی طبیعت در مناطق بیشتری به کار گرفته شوند. برای او بهتر بودن کشورش همه چیز است.

در آخر توجه شما را به تصاویر این هتل زیبا جلب می‌کنم:

ArrowArrow
Slider

منبع:

واکنش شما:
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.