ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است

+

کانالیز، که یک شرکت تحقیقاتی است به تازگی گزارش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده و به نظر می‌رسد که بازار فروش گوشی‌های هوشمند دیگر راکد نیست و شاهد افزایش فروش گوشی‌ها هستیم. وقتی که گزارشات مربوط به میزان فروش گوشی‌ها در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ منتشر شدند، آمارها ناامید کننده به نظر می‌رسیدند و نشان‌ می‌دادند که در آن بازه زمانی ۳۳۰ میلیون گوشی هوشمند در سرتاسر جهان فروخته شده است اما اکنون، شاهد رشد فروش گوشی‌ها هوشمند هستیم. خبر خوب این است که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سه ماهه نخست سال جاری میلادی و مدت مشابه سال قبل رشد داشته است اما خبر بد این است که فروش گوشی‌های هوشمند در بهترین حالت به شکلی متوسط رشد داشته است و ما شاهد یک رشد جهشی نبوده‌ایم، گویی انتظار بازار پایین آمده است.

سامسونگ که هم اکنون برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند در جهان است، در سه ماهه گذشته توانسته ۸۰ میلیون گوشی را به فروش برساند و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و سه ماهه گذشته سال جاری، شاهد رشد بوده است. اما شرکت کانالیز به این نکته اشاره می‌کند که در بازه‌های زمانی ذکر شده، میزان فروش گوشی‌های سامسونگ در کم‌ترین حالت خود بوده است. ما در سه ماهه گذشته شاهد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ بودیم و دلیل آن نیز عرضه نشدن گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اِج بود، اما حالا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش فروش گوشی‌های سامسونگ هستیم زیرا این آمار برای سال گذشته ناامید کننده بوده‌اند. کل این صحبت‌ها یعنی سامسونگ رشد چندانی را به خود ندیده است و تنها توانسته آسیب‌های گذشته را جبران کند. کانالیز گزارش داده که میانگین قیمت فروش محصولات سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به لطف فروش بسیار خوب گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اِج افزایش یافته است. تیم کالینگ، تحلیل‌گر ارشد شرکت کانالیز می‌گوید که فناوری واقعیت مجازی به سامسونگ کمک کرده تا بتواند محصولات خود را بفروشد.

اپل، اکنون دومین تولید کننده برتر گوشی‌های هوشمند در جهان است و توانسته در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۴۰ میلیون آیفون را به فروش برساند. اپل چندی پیش گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد که متاسفانه شاهد کاهش فروش آیفون‌های این شرکت بودیم و گوشی جدید آیفون SE این شرکت که ارزان و کوچک است نیز کاهش فروش را تجربه کرده است. کانالیز یکی از دلایل اصلی کاهش فروش آیفون‌ها را قیمت این گوشی‌ها می‌داند، به خصوص این که در بسیاری از کشورها همانند چین و هند که دو بازار اصلی اپل به شمار می‌روند، بسیاری از افراد توانایی خرید این گوشی‌ها را ندارند.

در جایگاه سوم، شرکت هواوی قرار گرفته است و توانسته در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۳۰ میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند و در بازار چین شاهد یک رشد چشمگیر بوده است. کانالیز می‌گوید با توجه به این شروع قدرت‌مند، این شرکت باید همچنان بتواند برای دستیابی به میزان فروش ۱۴۰ میلیون گوشی‌هوشمند در سال، رکوردها را بشکند و این رشد را حفظ کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.