ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سافت‌بانک با 31 میلیارد دلار، کمپانی آرم را تحت مالکیت خود درآورد

+

سافت‌بانک در ماه جولای امسال با ارائه پیشنهادی 23.4 میلیارد پوندی (31.4 میلیارد دلار) به کمپانی تولید تراشه آرم، دنیای فناوری را مورد تعجب قرارداد و اگر این خرید صورت می‌گرفت، به بزرگ‌ترین خرید یکی کمپانی اروپایی تبدیل می‌شد و حال سافت‌بانک اعلام کرده است که معامله انجام‌شده است و کمپانی آرم را با مبلغ 31 میلیارد دلار از آن خود کرده است.

سافت‌بانک پیش‌ازاین نیز خریدهای بزرگ دیگری همچون اکتساب اسپرینت با 20 میلیارد دلار انجام داده است و همچنین تابه‌حال 15 میلیارد دلار نیز در اپراتور وودافون سرمایه‌گذاری کرده است. کمپانی آرم بیشتر به خاطر طراحی و تولید تراشه‌های داخل محصولات شرکت سامسونگ و اپل شناخته می‌شود و تراشه‌های تولیدشده‌اش نیز بر بازار تلفن‌های هوشمند و تبلت ها حکمرانی می‌کنند. تنها سال گذشته، حدود 15 میلیارد تراشه  توسط آرم تولید شده است و نصف این مقدار نیز مربوط به موبایل‌های هوشمند بوده است.

کمپانی آرم، سال گذشته حدود 1.5 میلیارد دلار درآمد داشته است و با توجه به اینکه هزینه تولید تراشه‌ها زیاد نیست، از این مبلغ سود بسیار زیادی عاید کمپانی کرده است. انتظار می‌رود که سافت‌بانک از کمپانی آرم به منظور تقویت پروژه اینترنت اشیاء خودش استفاده کند و با تولید تراشه‌های قدرتمند در این زمینه، فناوری اینترنت اشیاء را در تمام دنیا گسترش دهد

کمپانی سافت‌بانک در ژاپن بیشتر به‌عنوان اپراتور مخابراتی شناخته می‌شود و همچنین از اولین کمپانی‌هایی در ژاپن بود که ارزش آی‌فون را درک کرد و روی این محصول سرمایه‌گذاری نمود. این کمپانی حتی 51 درصد سهام بازی محبوب کلش آف کلنز را به قیمت 1.5 میلیارد دلار را از آن خود کرد اما سهام خودش را به قیمت 8.6 میلیارد دلار به Tencent فروخت. این کمپانی، اپراتور مخابراتی اسپرینت را به‌منظور ورود به بازار آمریکا به اکتساب خود درآورد اما به شکستی بزرگ تبدیل شد. مدیرعامل سافت بانک اهدافی 300 ساله برای این کمپانی در نظر گرفته است که یکی از این اهداف، سرمایه‌گذاری در پنج هزار شرکت و کمپانی تا سال 2040 است.

ارزش سافت‌بانک در حاضر حدود 200 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و با اضافه شدن آرم، این کمپانی به گسترش بیش‌ازپیش خود تا محقق شدن آرزوی ماسایوشی سان، مدیرعامل شرکت، که تبدیل‌شدن به بزرگ‌ترین کمپانی فناوری دنیا خواهد بود، ادامه خواهد داد.

نظر شما چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.