ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

خیابان ۶۶ به تکنولوژی پنل های خورشیدی در کف خیابان مجهز می شود

+

رویای جاده‌های خورشیدی در حال به تحقق پیوستن است، انرژی فراوانی که به عقیده برخی در حال هدر رفتن است و باید از این انرژی به نحو احسن استفاده کرده. شاید یکی از بیشترین نقاطی که در معرض تابش خورشید هستند جاده‌ها باشند. با ویاتک همراه باشید.

سازمان حمل و نقل میسوری با هدف ایجاد جاده‌های خورشیدی و به صور آزمایشی خیابان ۶۶ را به یک خیابان خورشیدی تبدیل می‌کند. خیابان ۶۶ که حدود ۴ کیلومتر درازای آن است یکی از اصلی‌ترین بزرگراه‌های آمریکا است. نتیجه این آزمایش تا آخر سال جاری مشخص می‌شود و در صورتی که نتیجه بخش باشد این تکنولوژی به خیابان‌های بیشتری سرایت خواهد کرد.

یکی از بزرگترین چالش‌های این تکنولوژی خطرساز بودن آن برای خودروها و عابران است. اگر بحث پنل های خورشیدی را دنبال کرده باشید احتمالاً می دانید که پنل های خورشیدی از تعدادی سلول‌های خورشیدی تشکیل شده است که در هر سلول یک LED، یک المنت حرارتی و یک شیشه که در این مورد خاص می‌تواند وزن یکی تریلی را تحمل کند.

اگر این طرح موفقیت آمیز باشد با استفاده از انرژی تأمین شده از پنل های خورشیدی کف خیابان می‌توان دو طرف اتوبان را حتی بالاتر از حد معمول لامپ قرار داد تا روشنایی کامل تأمین شود و خطر تصادفات کاهش یابد. نقطه قوت دیگر این طرح این است که تعمیر خیابان به راحتی انجام می‌شود و ترک‌های را به راحتی می‌توان ترمیم کرد و نیاز نیست طیف وسیعی برای رفع ترک، ترمیم شود. البته یکی از نگرانی‌های مردم این است که با اجرایی شدن این طرح احتمالاً شاهد افزایش قیمت عوارضی‌ها تا مدت نسبتاً طولانی خواهیم بود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.