ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

اولین آزمایش موزاییک‌های خورشیدی انجام شد

+

با توجه به رو به اتمام بودن انرژی‌های فسیلی رویکرد بشر به انرژی‌های برگشت پذیر و انرژی‌هایی که از طبیعت به‌دست می‌آیند روزبه‌روز بیشتر می‌شود، یکی از این منابع انرژی خورشید است که تابه‌حال تلاش‌های گسترده‌ای در استفاده بهینه از آن صورت گرفته است.

یکی از کمپانی‌هایی که در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است شرکت Solar Roadways است که در سال‌های گذشته با تلاش‌های بسیاری توانسته است کاشی‌هایی را طراحی کند که وظیفه تولید انرژی را در مکان‌های عمومی بر عهده خواهد گرفت و ممکن است دریچه جدید را در آینده برای تولید انرژی‌های پایدار ایجاد کند. این شرکت برای آزمایش کاشی‌های خود، آن‌ها را در سندپوینت آیداهو نصب کرده است و نتیجه را مورد بررسی قرار داده است.

یکی از ویژگی‌های بارز این کاشی‌ها این است که علاوه بر تأمین انرژی برای رستوران‌ها و آب‌نماها در میادین عمومی می‌تواند نورهای متنوعی را برای زیباسازی این مکان‌ها ایجاد کند. همچنین لازم به ذکر است که این کاشی‌ها کاملاً در برابر سرما مقاوم هستند و در زمستان نیز وظیفه خود آر به خوبی انجام خواهند داد، با این حال این تکنولوژی در مراحل ابتدایی قرار دارد و تنها 30 عدد از آن‌ها در آزمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.