ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

ویژگی بسیار جالبی در رابطه با دایناسورهای گوشت خوار کشف شد

+

گروهی از خزندگان مهره‌داری بودند که برای بیش از ۱۶۰ میلیون سال حاکم اکوسیستم‌های زمین بودند. قبل از دورهٔ تریاس حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش تا آخر دورهٔ کرتاسه حدود ۶۵ میلیون سال پیش بیش‌تر آن‌ها در رویداد انقراض دوران سوم کرتاسه منقرض شدند.

f8d810b1e4542cb7afad1fbe68cc0dab

با وجود این زمان بسیار طولانی فسیل‌های به‌دست آمده از این جانداران عجیب و ترسناک اطلاعات جالبی را حیات در کره خاکی را در ۱۶۰ میلیون سال قبل برای ما روشن ساخته است، در همین راستا گروهی از دانشمندان چینی به‌تازگی اطلاعات بسیار عجیب و جالبی از دایناسورهای گوشت‌خوار کشف کرده‌اند که بسیار قابل‌توجه است، این دانشمندان با بررسی فسیل‌های به‌دست آمده از یک نمونه لیموسور که در ۱۵۰ میلیون سال پیش می‌زیسته است به این حقیقت رسیده‌اند کهه این جاندار تا زمان بزرگ‌سالی گوشت خوار بوده و پس از آن با از دست دادن دندان‌های گوشت خواری خود به گیاه خوار تبدیل می‌شدند، این محققان این اطلاعات را باا مقایسه دو نمونه یکسان از سراتوساروس در منطقه Wucaiwan مشاهده کردند که یکی از آن‌ها دندان دارد و دیگری ندارد.

limusaurus-theropod-dinosaur-death-pit_12078_600x450_2e57

دکتر استفان براسیت از دانشگاه ادینبورگ دراین‌باره می‌گوید چه کسی پیش‌ازاین باور می‌کرد که دایناسورها در زمان به دنیا آمدن خود صاحب دندان بوده‌اند به‌مرورزمان و تا بزرگ‌سالی آن‌ها را از دست می‌دادند. تابه‌حال چنین موضوعی در مهره‌دارانی که در کره زمین زندگی می کنند دیده نشده است.

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.