ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

برخی از گوشی‌های پیکسل بدون دلیل برای دقایقی فریز می‌شوند!

+

ده‌ها کاربر گوشی‌های پیکسل (پیکسل و پیکسل XL) گزارش داده‌اند که گوشی‌های آن‌ها بدون دلیل و به صورت غیرقابل پیش‌بینی دچار فریز نرم‌افزاری می‌شود و پس از چند ثانیه یا چند دقیقه مجدداً به حالت عادی باز می‌گردد. البته گوشی در این بازه زمانی کاملاً غیرقابل استفاده می‌شود. دارندگان این گوشی‌ها در انجمن کاربران پیکسل، یک موضوع جدید در مورد این مشکل ایجاد کرده‌اند و در آن‌جا به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند که البته این بحث به یک بحث طولانی تبدیل شده و گویا بسیاری از کاربران با مشکل فریز شدن گوشی مواجه شده‌اند. این موضوع اوایل ماه نوامبر آغاز شده است و برای نخستین‌بار یکی از کاربران گوشی پیکسل این‌ چنین گزارش داده است:

گوشی من به صورت ناخواسته فریز می‌شود و وقتی این اتفاق رخ می‌دهد من نمی‌توانم با گوشی هیچ کاری انجام دهم. گوشی و دکمه‌های آن برای حداقل یک دقیقه هیچ‌گونه عملکردی ندارند و بعد مجدداً به صورت خودکار وضعیت به حالت عادی باز می‌گردد.

برخی از کاربران گوشی پیکسل دریافته‌اند که مشکل فریز شدن گوشی توسط یک اپلیکیشن شخص ثالث با نام Live360 Family Locator ایجاد می‌شود و پس از حذف آن از روی گوشی، مشکل فریز شدن نیز رفع می‌شود. اما برخی دیگر از کاربران می‌گویند اصلاً این اپلیکیشن را نصب نکرده‌اند اما باز هم گوشی آن‌ها ناخواسته فریز می‌شود. بنابراین با توجه به این گزارش‌ها، علت اصلی این مشکل آزار دهنده هنوز مشخص نشده است حتی کاربران می‌گویند پاک کردن حافظه کش و بازگشت به تنظیمات کارخانه نیز مشکل را برطرف نمی‌کند.

متاسفانه امکان این وجود دارد که مشکل نرم‌افزاری نباشد (اگرچه ممکن است که گوگل با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری آن را رفع کند) و به سخت‌افزار گوشی مربوط شود. یکی از کاربران پیکسل در انجمن کاربران گوشی پیکسل پس از تماس با گوگل این چنین نوشته است:

من با گوگل در ارتباط بودم و آن‌ها به این انجمن نیز نگاه انداخته‌اند و از مشکلاتی که شما تجربه کرده‌اید آگاهی دارند. شخصی که من با آن صحبت کردم به من گفت که متاسفانه برخی از گوشی‌های پیکسل از مشکل سخت‌افزاری رنج می‌برند و به نظر می‌رسد که در حال حاضر بازگشت کالا به گوگل تنها راه است. وی همچنین تاکید کرد که برخی از کاربران نسخه تعویض شده گوشی را دریافت کرده‌اند اما باز هم این مشکل و یا مشکلات مشابه را تجربه‌ کرده‌اند. با توجه به این صحبت‌ها من فکر می‌کنم خود گوگل نیز نمی‌داند مشکل دقیقاً از کجاست!

این تنها یکی از چند مشکلی است که اخیراً توسط کاربران گوشی‌های پیکسل گزارش شده‌اند. پیش‌تر نیز شاهد مشکل صدا و دابل تپ در این گوشی بودیم و حالا مشکل فریز شدن نیز به این لیست اضافه شده است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این مشکلات محدود هستند و همه کاربران آن‌ها را تجربه نمی‌کنند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.