ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قابلیت دانلود ویدیوهای فیس بوک برای هندی‌ها نمایان شد

+

شبکه اجتماعی فیس بوک همچنان یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی است و از محبوبیت آن چندان کاسته نشده است. فیس بوک از ۴ فوریه ۲۰۰۴ که متولد شد تا به امروز سعی کرده است تغییر و تحول داشته باشد و امکانات جدیدی اضافه کند. یکی از مواردی که بسیار در فیس بوک به اشتراک گذاشته می‌شود ویدیو است که بخش عظیمی از محتوای این شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهد.

یکی از مشکلاتی که کاربران برای دیدن ویدیوها با آن دست به گریبان بوده‌اند سرعت پایین اینترنت در برخی کشورها است. زیرا برای دیدن ویدیو به صورت آنلاین باید از سرعت اینترنتی مناسبی برخوردار باشید تا بتوانید بدون وقفه آن را ببینید. فیس بوک برای حل این مورد چندی پیش خبر از قابلیت جدیدی داد که این مشکل را می‌تواند حل می‌کند.

فیس بوک اعلام کرده بود که قابلیت دانلود کلیپ‌های به اشتراک گذاشته را به کاربران می‌دهد و کاربرانی که سرعت پایینی هم دارند می‌توانند ویدیوی مورد نظر خود را دانلود کرده و بعداً سر فرصت مناسبی آن را ببینید. علاوه بر این خیلی از ویدیوها به دلیل محتوای جذابی که دارند کاربران تمایل به ذخیره آنها دارند که با این قابلیت این امکان به وجود می‌آید.

فیس بوک هیچ اطلاعی از زمان اضافه شدن این قابلیت نداده است اما امروز خبری از کاربران هندی رسیده است که گویا کسانی که آخرین نسخه آزمایشی فیس بوک بر روی گوشی آنها نصب بوده است این قابلیت را امروز دریافت کرده‌اند. کاربران هندی گزارش داده‌اند هنگام مشاهده ویدیو وقتی بر روی گزینه سه نقطه کلیک کرده‌اند گزینه‌ای برای دانلود ویدیو دیده‌اند که می‌توانستند به صورت رایگان از این قابلیت استفاده کرده و در جایی که به اینترنت دسترسی ندارند ویدیوی دانلود شده را ببینند.

با توجه به این خبر می‌توان امیدوار بود که به زودی این قابلیت بعد از گذراندن مراحل آزمایشی برای تمامی کاربران در دسترس قرار بگیرد. به نظر می‌رسد فیس بوک با اضافه کردن قابلیت دانلود ویدیو که مدتها پیش می‌توانست آن را اضافه کند ولی اکنون این تصمیم را گرفته است ناشی از خطر از دست کاربران و میل کاربران به شبکه‌های اجتماعی نوظهور است. به هر حال نتیجه نهایی این اتفاقات به نفع کاربر است. نظر شما چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.