ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نسخه آمریکایی اکسپریا X و کامپکت و اکسپریا XZ اسکنر اثر انگشت ندارد

+

دو گوشی جدید اکسپریا X کامپکت و اکسپریا XZ سونی که به تازگی در نمایشگاه IFA 2016 معرفی شدند، به زودی در ایالات متحده آمریکا عرضه خواهند شد. مطمئناً بسیاری از افراد این گوشی را می‌خرند اما اگر قصد دارید که نسخه آمریکایی این گوشی را خریداری کنید باید ابتدا این موضوع را بدانید که این گوشی‌ها بر خلاف نسخه اروپایی خود، در آمریکا اسکنر اثر انگشت را به همراه ندارند. این موضوع توسط وب‌سایت شاخه آمریکایی سونی تایید شده است. در این وب‌سایت، مشخصات کامل این دو گوشی ذکر شده است اما متاسفانه اشاره‌ای به وجود اسکنر اثر انگشت نشده است.

نسخه‌های غیر آمریکایی اکسپریا X کامپکت و اکسپریا XZ دارای اسکنر اثر انگشت هستند و این حسگر بیومتریک، با دکمه پاور آن‌ها یکپارچه شده است اما متاسفانه سونی تصمیم گرفته در گوشی‌هایی که قرار است در ایالات متحده عرضه شوند، این حسگر را حذف کند. شاید این تصمیم در لحظه اول شما را شگفت‌زده کند اما جالب است بدانید که سونی پیش‌تر این کار را در گوشی‌هایی نظیر اکسپریا X پرفومنس، اکسپریا Z5 کامپکت و اکسپریا Z5 انجام داده بود و حالا در گوشی‌های جدیدش نیز این کار را انجام داده است. از آن‌جایی که هنوز این شرکت بیانیه رسمی را در این خصوص ارائه نکرده، بنابراین نمی‌توان دلیل اصلی این کار را جویا شد.

این گوشی‌ها در حال حاضر در بریتانیا و چند بازار محدود دیگر قابل سفارش هستند. به نظر می‌رسد که اکسپریا X کامپکت اولین گوشی از این دو گوشی جدید سونی باشد که در ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شوند و متاسفانه اسکنر اثر انگشت نیز ندارد و باید صبر کنیم و ببینیم که سونی بیانیه رسمی را در این خصوص ارائه می‌دهد یا خیر.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.