ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

به زودی سرویس‌های مسدود کننده تبلیغات در فیس‌بوک کار نخواهند کرد

+

غول شبکه‌های اجتماعی، فیس‌بوک، اخیراً پلتفرم شبکه اجتماعی خود را به‌روزرسانی کرده تا بتواند آن‌چه را که کاربرانش می‌خواهند را فراهم کند و در اختیار آن‌ها بگذارد. فیس‌بوک هم اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه و روزانه دارد و هر روز بر این تعداد افزوده می‌شود. بستری که شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک فراهم آورده‌اند توانسته به ارتباط ما با دوستان و خانواده کمک شایانی کند همچنین کاربران می‌توانند مطالب خود را با دیگران به اشتراک گذاشته، ویدیوهای مختلفی را تماشا کنند و در صفحه اصلی خبرخوان از آخرین اخبار مطلع شوند و آن‌ها را در اختیار دیگران نیز بگذارند. تجربه کاربری در این شبکه‌ها بسیار مهم است اما متاسفانه به لطف تبلیغات آزار دهنده‌ای که در خبرخوان فیس‌بوک ظاهر می‌شوند به این تجربه لطمه وارد می‌شود اما می‌توان این تبلیغات را به کمک سرویس‌های مسدودکننده تبلیغ، حذف کرد تا در مرورگر نمایش داده نشوند.

فیس‌بوک دائماً پلتفرم خود را به‌روزرسانی می‌کند اما به‌روزرسانی جدیدی که قرار است توسط این شرکت منتشر شود، چیزی که کاربران دوست ندارند را به ارمغان می‌آورد. با ارائه این به‌روزرسانی، تبلیغاتی که در خبرخوان ظاهر می‌شوند با افزونه‌های مسدودکننده تبلیغ حذف نخواهند شد و همچنان نمایش داده می‌شوند. فیس‌بوک در این به‌روزرسانی راه‌حل جدیدی را برای نمایش تبلیغات در نظر گرفته که می‌تواند افزونه‌های مسدودکننده تبلیغ را دور بزند و امکان حذف تبلیغات را از آنان بگیرد. بنابراین این افزونه‌ها به جای این‌که تبلیغات را مسدود کنند، همچنان آن‌ها را در خبرخوان فیس‌بوک نشان می‌دهند.

فیس‌بوک اخیراً در پستی اعلام کرده به زودی ابزاری که می‌توانند به کاربران اجازه کنترل تبلیغات را بدهند، گسترده‌تر می‌کند تا شاید بتوان تبلیغات کم‌تری را در خبرخوان مشاهده کرد اما دیگر نمی‌شود این تبلیغات را به صورت کامل حذف کرد. این ابزار جدید فیس‌بوک به کاربران اجازه می‌دهند که محتوای تبلیغات را خودشان انتخاب کنند، به عنوان مثال اگر شما از تبلیغات مربوط به خرید گربه خوشتان نمی‌آید می‌توانید به کمک این ابزار آن‌ها را حذف کنید اما تبلیغات دیگر همچنان وجود خواهند داشت.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.