ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

درخواست 50 میلیون دلار غرامت از اسپیس‌اکس به دلیل از دست دادن ماهواره

+

چند روز پیش اسپیس‌اکس در هنگام آزمایش راکت خود با مشکل مواجه و سکوی پرتاب منفجر شد اما انگار که این کمپانی به غیر از دست‌ و پنجه نرم کردن با از دست دادن تجهیزات، حال باید مبلغی به‌عنوان غرامت نیز بپردازد.

Spacecom، کمپانی مالک ماهواره اسرائیلی AMOS-6 که در حادثه چند روز پیش نابود شد، از اسپیس‌اکس درخواست 50 میلیون غرامت یا پرتاب ماهواره رایگان کرده است. همان‌طور که شاید تصور کنید، شکست در انجام این مأموریت، ضربه‌ی زیادی به شرکت Spacecom وارد کرده است. کمپانی اسرائیلی برآورد کرده که مبلغی حدود 30 تا 123 میلیون دلار را در مجموع از دست داده است.

اعضای گروه اسپیس‌اکس هنوز هیچ پاسخی به درخواست این کمپانی نداده‌اند و باید صبر کرد و دید که این موضوع به کجا ختم خواهد شد هر چند که چنین مبالغی برای این کمپانی زیاد نیست، زیرا که خود اسپیس‌اکس بعد از این حادثه بیان کرد که حدود 70 مأموریت را در برنامه‌ی کاری دارند که درمجموع 10 میلیارد دلار ارزش‌دارند.

spacex-amos6-seq-736x

برای کمپانی از دست دادن سکوی پرتاب و راکت ضرر بسیار بزرگ‌تری از این مبلغ به شمار می‌رود هر چند که بزرگ‌ترین ضرر در زمینه وجهه این کمپانی خواهد بود زیرا که از این به بعد افراد و شرکت‌هایی که از راکت‌های اسپیس‌اکس استفاده خواهند کرد، با احتیاط بیشتری با این شرکت فضایی همکاری خواهند داشت.

گفتنی است که فیس‌بوک نیز بخشی از پروژه اینترنت رایگان خود را توسط این راکت به فضا می‌فرستاد و این شکست، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، را بسیار ناراحت کرده است. نظر شما چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.