ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آیا یوفوها عامل انفجار راکت فالکون 9 هستند؟

+

اگر به یاد داشته باشید چند روز پیش راکت فالکون 9 اسپیس‌اکس بر روی سکوی پرتاب منفجر شد. این انفجار دقایقی پیش از پرتاب راکت به وقوع پیوست و هزینه سنگینی بر روی دوش شرکت اسپیس‌اکس و شرکت اسرائیلی اسپیس‌کام (مالک ماهواره AMOS-6) گذاشت. شرکت اسپیس‌کام از شرکت اسپیس‌اکس درخواست غرامتی 50 میلیون دلاری کرده است. این ماهواره اسرائیلی قرار بود که برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا امکان اتصال بی‌سیم به اینترنت را فراهم کند اما با انفجار راکت فالکون 9 این کار انجام نشد و با تاخیری چند ماهه اجرایی خواهد شد. اسپیس‌اکس اعلام کرد که انفجار صورت گرفته در اثر یک ناهنجاری که در سکوی پرتاب وجود داشته به وقوع پیوسته اما آیا واقعاً این‌گونه بوده است؟

هنوز هم هستند افرادی که طرفدار نظریه‌های ماورایی بوده و به شدت به مستند “Ancient Aliens” علاقه‌مند هستند. مطمئناً بسیاری از مردم بر این باورند که یوفوها وجود دارند اما آیا ربط دادن هر چیزی به یوفوها کاری منطقی است؟ طرفداران یوفوها یا همان اشیاء پرنده ناشناس، به تازگی ادعا کرده‌اند که عامل انفجار راکت فالکون 9 یک ناهنجاری در سکوی پرتاب نبوده، بلکه یک یوفو که در لحظه پرتاب از کنار این راکت عبور می‌کند باعث انفجار آن شده است. ابتدا این خبر در حد یک ویدیو ساده بود که در یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌گشت اما خبرگزاری اسپوتنیک و چند خبرگزاری انگلیسی دیگر نیز به این موضوع پرداختند و سوالی را مطرح کرده و پاسخ آن را بر عهده کاربران گذاشتند زیرا چیزی که در ویدیو دیده می‌شود قابل توضیح نیست. سوالی که از کاربران پرسیده شده این است: آیا یوفوها عامل انفجار راکت فالکون 9 هستند؟

اولین چیزی که ممکن است به ذهن هر کسی بیاید این است: ویدیو ساختگی بوده و طرفداران نظریه یوفوها آن را پخش کرده‌اند. این نظریه رد می‌شود چرا که اشیاء پرنده ناشناس در ویدیو اصلی که توسط ناسا و اسپیس‌اکس منتشر شده دیده می‌شوند اما چگونه ممکن است که یوفوها از بالای سکوی پرتاب راکت فالکون 9 که در پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده در کیپ کاناورال، فلوریدا واقع شده عبور کنند و تجهیزات پیشرفته‌ای که در آن‌جا هستند چیزی را رصد نکرده باشند، یا شاید رصد کرده‌اند و چیزی نمی‌گویند؟

بگذارید به بررسی ویدیو بپردازیم. در این ویدیو که راکت فالکون 9 نشان داده می‌شود، دوربین در فاصله‌ای چند کیلومتری از راکت قرار گرفته و این را می‌توان در تاخیر رسیدن صدای انفجار به دوربین فهمید. در لحظه 1:09 دقیقه ویدیو، یک شیء ناشناس و مرموز از سمت راست وارد می‌شود و با سرعتی باورنکردنی حرکت کرده و از قسمت پشتی (قسمت بالای راکت) با سرعت عبور می‌کند و ناگهان راکت منفجر می‌شود. برخی از کاربران گمان می‌کنند که این شیء با راکت برخورد کرده اما این چنین نیست و شیء پس از انفجار راکت، مسیر خود را ادامه می‌دهد. اما آیا می‌توان گفت که این شیء ناشناس یک یوفو بوده است؟

لحظه عبور شیء پرنده ناشناس از بالای راکت و انفجار فالکون 9 در اثر یک ناهنجاری که در سکوی پرتاب وجود داشت.

لحظه عبور شیء پرنده ناشناس از بالای راکت و انفجار فالکون 9 در اثر یک ناهنجاری که در سکوی پرتاب وجود داشت.

کاربران بسیاری می‌گویند که شیء مذکور یک پهپاد است که به احتمال زیاد پایگاه را رصد می‌کرده و یا مشغول فیلم‌برداری بوده است اما شما تا به حال پهپادی را مشاهده کرده‌اید که با این سرعت حرکت کند؟ چگونه ممکن است یک پهپاد بتواند راکت فالکون 9 که چند ده متر ارتفاع داشته و پایگاهی با آن وسعت را با سرعتی باورنکردنی پشت سر بگذارد؟ آیا یک چنین پهپادی وجود دارد؟ آیا این می‌تواند یک پرنده باشد که از مقابل دوربین عبور کرده است؟ طرفداران نظریه یوفوها تنها به این شواهد تصویری استناد نمی‌کنند بلکه به گفته‌های شرکت اسپیس‌اکس نیز اشاره می‌کنند. اسپیس‌اکس گفت که یک “ناهنجاری” در سکوی پرتاب به وجود آمد، طرفداران یوفوها می‌گویند که این ناهنجاری مطمئناً به علت عبور شیء پرنده ناشناس به وجود آمده است.

عبور شیء پرنده ناشناس از بالای راکت پس از انفجار فالکون 9

عبور شیء پرنده ناشناس از بالای راکت پس از انفجار فالکون 9

بین برجک سمت چپ و سمت راست که در تصویر مشاهده می‌کنید، چیزی در حدود یک چهارم مایل یا 400 متر فاصله وجود دارد و این شیء ناشناس در مدت زمان 1.4 ثانیه این فاصله را طی می‌کند پس با این حساب باید این شیء دست‌کم 5793 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد. به نظریه پرنده باز می‌گردیم. آیا ممکن است این یک پرنده باشد که در فاصله نزدیک به دوربین پرواز می‌کند؟

اگر به ویدیو خیلی خوب دقت کنید و آن را با سرعت آهسته یا اسلوموشن ببینید، مشاهده می‌کنید که این شیء پرنده از پشت برجک سمت چپ عبور می‌کند، عبور از پشت به این معناست که این شیء یک پرنده نیست و در پشت برجک و راکت قرار دارد و با سرعتی عجیب پرواز می‌کند و سپس به بالا می‌رود. این یعنی یوفو در پشت برجک قرار دارد، نه در مقابل آن و لنز دوربین نیز دچار خطا نشده است.

ما نیز نتوانستیم برای این پدیده پاسخی قانع کننده بیابیم و طرفداران نظریه یوفوها نیز بر گفته‌های خود اصرار می‌کنند. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا بیگانگان عامل انفجار راکت فالکون 9 و ماهواره اسرائیلی AMOS-6 هستند؟ یا این‌که این تنها تصور ذهنی ما است؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.