ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

دومین راکت فالکن ۹ که با موفقیت فرود آمده بود برای اولین بار مجدداً به فضا پرتاب می‌شود

+

شرکت فضایی آمریکایی اسپیس‌اکس به زودی می‌خواهد برای اولین بار یکی از راکت‌های فالکن ۹ را که با موفقیت فرود آورده بود مجدداً به فضا پرتاب کند. شرکت اسپیس‌اکس در ماه آوریل برای اولین بار موفق شد تا یک راکت فالکن ۹ را بر روی سکوی شناوری در اقیانوس فرود آورد و حالا می‌خواهد این راکت فالکن ۹ را مجدداً به فضا پرتاب کند. این راکت دومین راکتی است که این شرکت توانسته آن را با موفقیت فرود آورد.

طبق گفته‌های ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت اسپیس‌اکس، راکت فالکن ۹ در پاییز سال جاری میلادی و در اواخر ماه سپتامبر و یا در اواسط ماه اکتبر به فضا پرتاب می‌شود. ایلان ماسک در ماه آوریل زمان زودتری را برای پرتاب مجدد این راکت فالکن ۹ اعلام کرده بود و طبق گفته‌های وی، قرار بود این پرتاب در ماه مِی و یا ژوئن انجام شود و حال به نظر می‌رسد که ایلان ماسک بسیار خوش‌بین بوده است. هنوز مشخص نیست که آیا این راکت با خود محموله تجاری نیز حمل می‌کند یا خیر اما هانس کوئنیگزمَن، سخن‌گوی واحد اطمینان پرواز شرکت اسپیس‌اکس اعلام کرده که این شرکت به دنبال نهایی کردن قرارداد خود با یک شرکت است تا بتواند محموله آن شرکت را با خود حمل کرده و در فضا قرار دهد.

پرتاب مجدد این راکت فالکن ۹ خاص به نظر منطقی است، این راکت یکی از اولین راکت‌هایی است که اسپیس‌اکس با موفقیت بر روی زمین فرود آورده و حالا با تاخیری که در پرتاب پیش آمده، این شرکت فرصت بیشتری را برای آماده سازی راکت در اختیار دارد. علاوه بر این، ایلان ماسک اعلام کرده که اولین راکت فالکن ۹ که توانسته با موفقیت فرود آید را هیچ‌گاه مجدداً پرتاب نمی‌کند. ایلان ماسک در ماه دسامبر گفت که به احتمال زیاد این راکت را همچنان بر روی زمین نگه خواهند داشت زیرا به نوعی خاص و یکتاست.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.