ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

سرعت دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات به ۴ مگابیت می‌رسد

+

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحقق پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش افزایش دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال خبر داد.به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری مهر، برات قنبری با بیان اینکه مطابق منشور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، افزایش سرعت دسترسی کاربران به سایت‌های داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: بر اساس اهدافی که امسال در برنامه داریم موضوع توسعه شبکه فیبر نوری، گسترش شبکه انتقال داده و نیز افزایش ظرفیت شبکه IP را برنامه‌ریزی کردیم.

وی ادامه داد: از این رو برنامه عملیاتی مطابق با منشور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حال انجام است و به طور قطع تا پایان سال جاری، این اهداف محقق می‌شود. معاون وزیر ارتباطات تأکید کرد: برمبنای برنامه‌ریزی صورت گرفته متوسط سرعت دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال به ۴ مگابیت بر ثانیه می‌رسد و با وجود این سرعت، امکان استفاده از سایت‌های داخلی به راحتی ممکن است.

قنبری خاطرنشان کرد: مطابق با برنامه ششم توسعه نیز باید دسترسی کاربران ایرانی به سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه فراهم شود که این هدف تا پایان سال ۹۹ محقق خواهد شد. وی تأکید کرد: در خصوص تحقق پروژه اقتصاد مقاومتی در این بخش، هیچ‌گونه عقب‌ماندگی مشاهده نمی‌شود.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.