ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

آغاز فروش سیم‌کارت‌های افغانی در کشور از ماه آینده

+

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دومین مجوز فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی را صادر کرد تا زمینه همکاری شرکت اتصالات با یک برند ایرانی فراهم شود.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، همسو با افزایش تقاضا برای خرید سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور و همچنین در راستای حمایت از حقوق مشترکان و افزایش رضایت آنها، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دومین مجوز فروش این‌گونه سیم‌کارت‌ها را صادر کرد. رگولاتور ارتباطی این مجوز را به نام شرکت تجارت الکترونیک اندیشه نگار پارس قشم و به مدت دو سال صادر کرده است.

شرکت مذکور نیز باید طبق مجوز و اصول از پیش تعریف‌شده، کلیه مشخصات مشترکان حقیقی شامل کارت ملی (یا مشخصات گذرنامه برای اتباع خارجی)، نشانی دقیق پستی، کد پستی و شماره تماس و مشخصات کامل ثبتی مشترکان حقوقی شامل شماره، محل و تاریخ ثبت، آدرس و کد پستی مرکز اصلی شرکت همچنین مشخصات کامل کارت ملی مدیرعامل و صاحبان امضاء مجاز شرکت (مطابق با مشخصات اشخاص حقیقی) را اخذ، ثبت و پس از رویت اصل مدارک شناسایی رسمی یک کپی از آن مدارک را از مشترک دریافت و قبض فروش رسمی با ذکر شماره تلفن به مشترک ارائه نماید.

دارنده مجوز حق افشای هیچ‌یک از اطلاعات مربوط به مشترک (مانند نام، نشانی، شماره تلفن و …) را مگر به‌موجب دستور مراجع ذیصلاح در داخل کشور ندارد. حق‌الامتیاز صدور این مجوز طبق قانون مبلغ پنجاه میلیون ریال است که کل مبلغ در زمان صدور مجوز باید توسط متقاضی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرداخت شود.

علاوه بر این دارنده مجوز باید قبل از صدور مجوز به‌منظور اطمینان از حسن انجام تعهدات و جبران خسارت احتمالی ناشی از تخلف مفاد قانونی مصوب شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ضمانت‌نامه بانکی به مبلغ دویست میلیون ریال قابل تمدید به‌دفعات بدون قید و شرط در طول مدت اعتبار مجوز و معتبر برای تمام طول مدت اعتبار مجوز به‌عنوان ضمانت‌نامه حسن اجرای تعهدات توسط دارنده مجوز نزد رگولاتوری بسپارد.

قرار است از اواخر آبان ماه سال جاری این سیم‌کارت‌ها در بازار به فروش رسد که به گفته مسئولان این شرکت قرار است هزینه پایین‌تری به همراه خدمات ارزش‌افزوده بیشتری برای تبعه افغانی به همراه داشته باشد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.