ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

استفاده از تلفن همراه در رخت خواب باعث نابینایی موقت شما خواهد شد

+

اخیراً ابراز ناراحتی به دلیل از دست دادن بینایی یک چشم یک موضوع شایع شده است، دلیل اصلی این عارضه ترومبوآمبولی یا همان لختگی خون و گرفتگی عروق است، اما طبق مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده دلیل دیگری هم برای این مشکل یافت شده است.

زمانی که دو خانم با یک اختلال مشابه در بینایی یک چشمشان به پزشک مراجعه کردند از آن‌ها سؤال شد که دقیقاً چه کاری انجام می‌دادید که این مشکل برای شما به وجود آمد؟ این دو زن ۲۲ و ۴۰ از مشکل از دست دادن بینایی یک چشم به صورت گذرا که در چند ماه اخیر گریبان گیر آن‌ها شده بود شکایت کردند. پس از مراجعه این دو شخص آزمایشات مورد نیاز از آن‌ها گرفته شد، آزمایشات چشمی و قلب و عروق کاملاً نرمال بود، سطح ویتامین A و نتایج آنژیوگرافی، اکوکاردیوگرافی، و نمایش ترومبوز نیز طبیعی بود.

bed

هشدار: هیچ گاه در رخت خواب با یک چشم به تلفن همراه خود خیره نشوید!

پس از آن انجام تمامی این آزمایش‌ها و پیدا نکردن دلیل این مشکل این موضوع به عنوان یک راز برای پزشکان باقی ماند تا این که با بررسی بیشتر مشخص شد که این دو زن در تاریکی شب در رخت خواب دراز می‌کشیدند و با تلفن همراه خود کار می‌کردند، البته این مشکل تنها زمانی رخ می‌داد که این دو فرد یکی از چشمان خود را در بالشت فرو برده و با یک چشم به صفحه نمایش خیره می‌شدند. این مشکل زمانی به وجود می آید که چشمی که بسته است به محیط تاریک و چشم باز به نور زیاد عادت می‌کند، همین امر باعث می‌شود زمانی که محیط تاریک شود چشم باز دچار اختلال بینایی می‌شود و در طول روز نیز ممکن است فرد را دچار نابینایی موقت بکند.

پزشکان از تمامی افرادی که در طول شب از تلفن همراه استفاده می‌کنند می‌خواهند که به هیچ وجه با یک چشم به صفحه نمایش تلفن همراه خود خیره نشوند زیرا ممکن است دچار بیماری “transient smartphone blindness” شوند.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.