ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

باگ موجود در کیبورد SwiftKey، ایمیل و اطلاعات شخصی افراد را فاش کرد

+

احتمالاً با کیبورد معروف SwiftKey آشنا هستید. کیبوردی که واژه‌های در حال تایپ توسط کاربر را حدس می‌زند و گزینه‌هایی را برای کاربر در قسمت بالای کیبورد، نمایان می‌کند. این کیبورد کمک بسیاری به سریع تایپ کردن و صرفه‌جویی در زمان افراد می‌کند اما حال خبرهای عجیبی از این کیبورد منتشر شده است.

در طول هفته‌ی گذشته، تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که کیبورد SwiftKey، آدرس ایمیل‌ها و کلمات جستجو شده توسط دیگر افراد را برای آن‌ها نمایان می‌کند. طبق شواهد این باگ مربوط به سرویس همگام‌سازی ابری کیبورد است که اطلاعات افراد را ترکیب و جابه‌جا کرده است. همچنین بعد از نشر پیدا کردن چنین اطلاعاتی این سرویس برای همگان بسته‌ شده است. این حدس زدن‌های نادرست، کلکسیونی از پست‌های متعدد در شبکه‌ی اجتماعی Reddit را پدید آورده است. برای نمونه یک کاربر انگلیسی‌ زبان، پیشنهادات کلمات یک فرد آلمانی را دریافت می‌کرد یا فردی جستجوهای غیراخلاقی فرد دیگری را روی کیبورد خود مشاهده می‌کرد.

SwiftKey، بعد از گزارش‌های متعدد کاربران، بخش همگام‌سازی خودکار و پشتیبانی سیستم را خاموش کرده است. کمپانی در مورد چنین مشکلاتی بیان کرده است که:

SwiftKey2

این هفته، تعدادی از کاربران ما متوجه شده‌اند که حدس کلمات کیبوردشان نا آشنا به نظر می‌رسیده است و در نمونه‌های بسیار اندکی ایمیل افراد دیگر برای آن‌ها نمایش داده‌ شده است. ما به‌طور جدی در حال کار بر روی این مشکل هستیم تا هرچه زودتر مزاحمت‌های ایجاد شده را برطرف کنیم. هرچند که چنین وقایعی به‌هیچ‌عنوان مشکلات امنیتی برای کاربر درست نخواهند کرد اما ما همگام‌سازی ابری سیستم را تا زمان به‌روزرسانی برنامه و حل کل مشکلات، خاموش کرده‌ایم و در طول این زمان کاربران قادر به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود نخواهند بود. چنین مشکلاتی به استفاده‌ی روزمره‌ی کاربران از SwiftKey ضربه نخواهد زد و افراد می‌توانند همانند گذشته از برنامه استفاده کنند. حریم شخصی و امنیت کاربران برای ما بسیار اهمیت دارند و به‌طور جدی در حال تلاش برای رسیدن به سطح استاندارد جهانی در این مورد خواهیم بود.

تیم توسعه‌دهنده‌ی برنامه همچنین بیان کرده است که کاربران را با پست‌های جدیدتر در مورد حل مشکل آگاه خواهد ساخت. شما هم اگر چنین مشکلی برایتان پیش‌ آمده تجربه‌ی خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.