ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

قابلیت پیش‌بینی شماره تلفن‌ها و ایمیل‌ها مجدداً به کیبورد SwiftKey بازگشت

+

به نظر می‌رسد که روزهای بد SwiftKey به اتمام رسیده‌اند و این کیبورد محبوب مجدداً به حالت عادی بازگشته است. چندی پیش یک باگ عجیب در این کیبورد به وجود آمد که به کاربران اجازه می‌داد تا پیش‌بینی‌ها را برای دیگر کاربران شخصی سازی کنند، یعنی اگر شما یک عبارت را تایپ می‌کردید، پیشنهادات مربوط به دیگر کاربران به شما نشان داده می‌شدند و شما می‌توانستید ایمیل‌ها و یا شماره تلفن‌های آن‌ها را ببینید. SwiftKey به محض اطلاع یافتن از وجود یک چنین باگ خطرناکی سرورهای مربوط به همگام سازی را موقتاً خاموش کرد تا مشکل را رفع کند. چند روز بعد، خیلی سریع قابلیت همگام سازی مجدداً به این کیبورد بازگشت اما تنها می‌توانست لغات متداول را پیش‌بینی کند و خبری از پیش‌بینی‌های پیچیده‌تر مانند شماره تلفن‌ها و ایمیل‌ها نبود.

هفته گذشته SwiftKey اعلام کرد که قابلیت پیش‌بینی ایمیل‌ها و شماره تلفن‌ها را مجدداً در حالت بتا برای افرادی که جهت آزمایش قابلیت‌های این کیبورد ثبت‌نام کرده‌اند، عرضه کرده است اما حالا امروز این قابلیت به صورت عمومی و پایدار عرضه شده است. توسعه‌دهندگان می‌گویند که این اپلیکیشن باید مجدداً تمامی شماره تلفن‌ها و ایمیل‌ها را یاد بگیرد تا بتواند آن‌ها را پیش‌بینی کند اما کاربران گزارش داده‌اند حتی اگر شما ایمیل و یا شماره تلفن را نیز به صورت کامل تایپ نکنید، اپلیکیشن قادر به پیش‌بینی آن‌ها خواهد بود.

اما به هر حال این اپلیکیشن تنها تعداد خاصی را به یاد می‌آورد و برای آن‌که کارایی سابق را به دست آورد باید مجدداً این موارد را یاد بگیرد. توجه داشته باشید برای آن‌که بتوانید از این ویژگی استفاده کنید، باید حتماً اپلیکیشن را به‌روزرسانی کنید. نسخه فعلی این اپلیکیشن ۶٫۴٫۱٫۴۶ است و پس از به‌روزرسانی، به ۶٫۴٫۱٫۴۹ ارتقا می‌یابد. این به‌روزرسانی تمام ویژگی‌های نسخه بتا را ندارد و صرفاً برای رفع مشکل قابلیت همگام سازی منتشر شده است و سایر ویژگی‌ها نیز در به‌روزرسانی‌های بعدی اضافه خواهند شد.

آیا شما از این کیبورد استفاده می‌کنید؟

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.