ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تماشا کنید: بزرگترین باتری جهان که به اندازه یک زمین فوتبال است

+

شهر فیربنکس یکی از شهرهای دورافتاده در ایالت آلاسکا است که برق آن همراه با دیگر نقاط آلاسکا از شبکه برق ایالات‌متحده جدا افتاده است. مسئولین برای تأمین برق این منطقه از زغال‌سنگ و نفت استفاده می‌کنند و ازاین‌رو قطعی برق به‌صورت مکرر اتفاق می‌افتد.

۱۳ سال گذشته مسئولین تصمیم گرفتند برای تأمین انرژی در زمان‌هایی که قطعی برق رخ می‌دهد بزرگ‌ترین باتری جهان را با سیستم ذخیره‌سازی انرژی راه‌اندازی کنند، لازم به ذکر است که روز شنبه هفته آینده این باتری ۱۳ ساله خواهد شد. این باتری که BLESS نام دارد وزنی معادل ۱,۵۰۰ تن دارد و مساحتی به‌اندازه یک زمین فوتبال را به خود اختصاص داده است که در نوع خود بی‌نظیر است. کار اصلی BLESS زمانی آغاز می‌شود که کار تولید برق از زغال‌سنگ و نفت به هر دلیل متوقف شود و حریان برق قطع شود، بلافاصله بلس وظیفه تأمین انرژی را بر عهده خواهد گرفت.

50db8099ec4c1.image

طبق گزارش‌ها بلس به‌صورت سالانه ۲ الی ۹ مرتبه در این ۱۳ سال به کمک تأمین انرژی آلاسکا آمده است و از قطعی کامل برق جلوگیری کرده است که این به معنی ثبات بیشتر در شبکه آلاسکا است. این باتری عظیم‌الجثه از ۱۳،۷۶۰ سلول نیکل کادمیوم ساخته‌شده است که هرکدام وزنی معادل ۱۶۵ پوند (۷۵ کیلوگرم) داشته و هرکدام ۲۰ الی ۳۰ سال عمر می‌کنند.

در ادامه می‌توانید ویدیو مربوط به این باتری را تماشا کنید:

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.