ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

نجات کوسه‌نهنگ از طناب مزاحم با کمک تیم غواصی

+

فیلمی که مشاهده خواهید کرد لحظات شگفت‌انگیزی از دنیای زیر آب را به تصویر می‌کشد که در آن یک کوسه‌نهنگ توسط یک غواص شجاع از طناب ماهیگیری که دور بدن او پیچیده شده نجات می‌یابد. برای مشاهده این ویدیوی هیجان‌انگیز با ویاتک همراه باشید.

در این ویدیو به وضوح مشخص است که این کوسه‌نهنگ خالدار مدتی به مبارزه با این طناب می‌پرداخته و آثار طناب روی بدن او کاملاً مشخص است. ظاهراً طناب در بعضی نقاط از بدن وال عمیقاً اثر گذاشته است. یک غواص اما این شانس را پیدا می‌کند که با تسلط بر اوضاع و نزدیک شدن به این ماهی غول‌پیکر او را از این گرفتاری آزاد کند. کوسه‌نهنگ هم که اوضاع را درک کرده هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد و سرعت حرکت خود را به‌آرامی حفظ می‌کند.

31511FB000000578-0-image-a-18_1455752792946

رها کردن کوسه‌نهنگ از شر این طناب مزاحم تنها سی ثانیه طول می‌کشد. درحالی‌که ممکن است او سال‌ها اسیر این طناب بوده باشد. این کوسه‌نهنگ در آب‌های جزیره Socorro از سواحل مکزیک، با یک طناب به دور بدنش شنا می‌کرد که توجه تیم نجات را به خود جلب کرد. طناب داخل بدن کوسه‌نهنگ فرو رفته بود و ممکن بود در روال شنا کردن او اخلال ایجاد کند. ماهیگیری همواره یکی از خطراتی است که ماهیان عظیم‌الجثه را تهدید می‌کند.

فیلمی که مشاهده می‌کنید قسمتی از یک مجموعه حیات‌وحش تحت عنوان “رازهای جزیره کوسه” است. این لحظات نفس‌گیر در آب‌های جزیره سوکورو در مجمع‌الجزایر رویاخیخدو در فاصله ۳۲۰ کیلومتری سواحل مکزیک ثبت شده است. توجه شما را به این ویدیوی هیجان‌انگیز جلب می‌کنم:

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.