ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

تسلا امیدوار است که فناوری‌های موجود رانندگی نیمه‌خودکار خودروهایش را بهبود بخشد

+

بسیاری بعد از تصادف خودروی خودکار تسلا در ایالت فلوریدا باور داشتند که اگر خودرو به‌ علاوه دوربین‌ها و رادار از لایدار (سیستم تشخیص نور و مسافت) برای درک بهتر محیط اطراف استفاده می‌کرد، می‌توانست از این حادثه جلوگیری کند. تسلا بدون افزودن تجهیزات جدید احتمالاً راه طولانی را برای بهبود سیستم رانندگی نیمه‌خودکارش پیش رو خواهد داشت.

ایلان ماسک در آخرین توییتش بیان داشته که امیدوار است شرکت زیر نظرش از فناوری‌های رادار موجود به‌منظور تولید نقشه‌ای از محیط اطراف و همچنین به کمک فناوری ”صاف‌سازی موقت” که مکان اشیاء را در طول زمان مقایسه می‌کند، استفاده کند. سخت‌افزار کنونی باید توانایی تولید رزولوشن کافی را برای این کار داشته باشد. او همچنین اضافه کرده که سیستم موردبحث برعکس لایدار توانایی دیدن از بین گردوغبار و باران و برف را نیز دارا است.

ایلان ماسک، جدول زمانی خاصی را برای اینکه چه زمانی به‌روزرسانی موردبحث اتفاق می‌افتد در ذهن ندارد. اما او باور دارد که این کار بدون توسعه‌ قطعات جدید، پیشرفت ملایم و معتدلی را در زمینه‌ رانندگی خودکار به وجود خواهد آورد.

Untitled picture

photo

در حال کار بر روی استفاده از رادارهای تسلای موجود (جدا از دوربین) به همراه فناوری صاف‌سازی موقت به منظور ایجاد نقاط درشت ابری، مانند لایدار هستیم.

تسلا با انگیزه مالی قدرتمندی به دنبال دستیابی به این استراتژی است و همان‌طور که احتمالاً حدس زده باشید، این کار ملزم به صرف زمان و هزینه مالی زیادی برای اضافه کردن لایدار به ماشین‌ها است. در این راه دست‌کم ممکن است طراحی‌های مجدد زیادی برای تطبیق سنسورهای جدید، انجام شود. پیشرفت فناوری یادشده می‌تواند کمک بزرگی باشد. البته که هنوز رانندگی خودکار، بدون خطا و عیب نخواهد بود اما می‌تواند نقطه ضعف بزرگش را کاهش یا حتی از بین ببرد و اجازه دهد که با خیال راحت‌تری دست‌ها را از فرمان ماشین برداریم.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0

دیدگاه ها

0 دیدگاه

اشتراک دیدگاه
avatar

wpDiscuz

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.