ویاتک | اخبار حوزه دانش، فناوری و تکنولوژی به همراه مطالب علمی جذاب

پرونده نمایشگاه تلکام ۲۰۱۶ بسته شد

+

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام ٢٠١٦) با گذشت چهار روز پس از برگزاری به کار خود پایان داد.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری ایسنا، هفدهمین نمایشگاه تلکام در شرایطی از روز یکشنبه ۴ مهرماه آغاز به کار کرد که به گفته داوود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران، ازجمله تفاوت‌های این نمایشگاه با سال‌های قبل این بود که با حضور شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات FCP، MVNOها (اپراتورهای مجازی) و دیگر شرکت‌های تازه مجوز گرفته علاوه بر رقابت معمول میان اپراتورهای تلفن همراه، در این بخش‌ها نیز شاهد رقابت بودیم و تعداد و تنوع سرویس‌ها نیز افزایش داشت.

همچنین بنا به تصمیم شرکت مخابرات ایران برای یکپارچگی، این شرکت به شکل سرویس محور در نمایشگاه حضور یافت و سه بخش اساسی ازجمله ارائه خدمات دولت الکترونیک، امور مربوط به فاز اول شبکه ملی اطلاعات و خدمات فیبر نوری را فعال کرد.

در تلکام هفدهم بیش از ۲۰۰ شرکت داخلی و نزدیک به ۱۰۰ شرکت خارجی حضور داشتند و حضور شرکت‌های خارجی نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش داشت. به گفته زارعیان، توجه به حضور شرکت‌های بین‌المللی پس از رفع تحریم‌ها، اکثر شرکت‌ها و یا فروشندگان تجهیزات ICT در این نمایشگاه حضور داشته و یا حداقل نمایندگان آنها در این رویداد حضور داشتند.

مسئولانی از جمله محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی، محمدجواد آذری جهرمی، رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت، و برخی از نمایندگان مجلس نیز در هفدهمین نمایشگاه تلکام حضور یافته و از بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

هفدهمین نمایشگاه تلکام از روز یکشنبه چهار مهرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز به کار کرد و روز گذشته چهارشنبه هفتم مهر به کار خود پایان داد.

منبع:

واکنش شما:
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
0
avatar

© تمامی حقوق برای وبسایت ویاتک محفوظ است. نقل مطالب سايت تنها با ذکر و لینک به منبع مجاز است.